ES plāno unificēt mobilo iekārtu lādēšanas iekārtas

ES plāno unificēt mobilo iekārtu lādēšanas iekārtas

Eiropas Savienība (ES) plāno uzlikt par pienākumu viedtālruņu ražotājiem izmantot vienota standarta lādēšanas ierīces, cerot šādi samazināt apkārtējās vides piesārņojumu, kā arī patērētāju izdevumus, vēsta aģentūra Reuters.

Iniciatīvu par nepieciešamību unificēt lādēšanas iekārtas Eiropas Komisija (EK) virza kopš 2009. gada, un lielā mērā pateicoties EK aktivitātēm tādi lieli viedtālruņu ražotāji kā Apple, Samsung, Huawei un Nokia pirms deviņiem parakstīja memorandu, solot līdz 2011. gadam sākt ražot tālruņus ar unificētām lādēšanas iekārtām, izmantojot microUSB standartu.

Memorands tomēr palika neīstenots, kamdēļ tirgū šobrīd pieejamās elektroniskās ierīces joprojām izmanto dažādus lādēšanas standartus – bez microUSB izplatīti ir arī USB Type-C un Lightning. Tagad EK gatavojas jau tuvākajā laikā rūpīgi izanalizēt jautājumu par lādētāju unificēšanu.

Kā norāda eksperti, ļoti ticamajā gadījumā, ja tiks pieņemts lēmums par standartu unificēšanu, par jauno vienoto standartu visticamāk kļūs USB-C.

Vairākumā Android ierīču izmantotais standarts microUSB šobrīd jau tiek uzskatīts par novecojošu, savukārt Apple izmantotais Lightning aizņem salīdzinoši nelielu tirgus daļu, tāpat pret tā ieviešanu ir Android iekārtu ražotāji.

Ekspertu domas par to, vai EK izšķirsies par unificētu standartu ieviešanu gan dalās, vairākumam uzskatot, ka šādi standarti tiks ieviesti, pat neraugoties uz faktu, ka ražotāju kopējās izmaksas, tostarp par ražošanas līniju pārveidi, var sasniegt ap pieciem miljardiem eiro. Šī viedokļa aizstāvji norāda, ka EK, neraugoties uz visiem iebildumiem, tomēr pieņēma lēmumu par jaunu personisko datu aizsardzības standartu ieviešanu.

Mazākums ekspertu tikmēr domā, ka unifikācija netiks apstiprināta kā lielo ražotāju lobistu iebildumu dēļ, tā arī tādēļ, ka standartu maiņa var atstāt būtisku ietekmi uz daudzu zīmolu ekosistēmām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!