Izraēlas lielākais mazumtirdzniecības tīkls robotizēs visus savus veikalus

Izraēlas lielākais mazumtirdzniecības tīkls robotizēs visus savus veikalus

Izraēlas lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Shufersal nākošo trīs gadu laikā robotizēs visus savus 272 veikalus, iegādājoties tehnoloģiju no jaunuzņēmuma Trigo, vēsta Venture Beat.

Paredzēts, ka Shufersal veikali strādās tāpat, kā Amazon Go – tajos nebūs kasieru un apsardzes, bet par cīņu ar zādzībām atbildēs seju atpazīšanas sistēma.

Jāatgādina, ka uzņēmumu Trigo ir izveidojuši vairāki bijušie Google, Amazon un Apple. Pašlaik uzņēmumam ir savs gudrais veikals Telavivā, tāpat Trigo ir saņēmis septiņus miljonus ASV dolāru finansējumu no tādiem fondiem kā Hetz Ventures un Vertex Ventures Israel.

Trigo, tāpat kā Amazon Go, klienti ievieto pirkumus īpašos ratiņos, kuros ir uzstādīti skeneri svītrkodu nolasīšanai.

Galvenais uzņēmuma darbības virziens ir franšīzu pārdošana jebkura vidēju izmēru veikala robotizēšanai jeb padarīšanai par gudro veikalu. Franšīzē ir iekļauts iekārtu komplekts gudrā veikala izveidei, mākslīgā intelekta tehnoloģijas pirkumu uzskaitei un vieta mākoņpakalpojumu servisā datu glabāšanai. Kompleta cena publiski netiek izpausta.

Iegādājoties franšīzi, Shufersal vadība plāno samazināt izdevumus par personālu. Cik līdzšinējo darbinieku zaudēs darbu pārkārtojumu dēļ, kompānija neizpauž.

Jāatgādina, ka pirmais pilnībā automatizētais Amazon veikals Amazon Go sāka darboties 2018. gada sākumā, pie kam tā atklāšana dažādu tehnisku problēmu dēļ notika gadu vēlāk, nekā bija iecerēts sākotnēji.Šī iemesla dēļ kā pirmā pasaulē pilnībā automatizētu mazumtirdzniecības veikalu tīklu atvēra Ķīnas interneta platforma JD.com.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!