Ķīnā drīzumā sāks nopietni kontrolēt valstī populāros QR maksājumus

Ķīnā drīzumā sāks nopietni kontrolēt valstī populāros QR maksājumus

Šā gada 1. aprīlī Ķīna sāks nopietni regulēt mobilo maksājumu sistēmas – šādu lēmumu pieņēmusi Tautas banka (valsts centrālā banka) ar mērķi kontrolēt strauju attīstību piedzīvojošu tehnoloģiju sektoru, vēsta izdevums South China Morning Post.

Tikai dažu gadu laikā QR maksājumi ir kļuvuši par Ķīnā pašu populārāko veidu preču un pakalpojumu apmaksai. Izmantojot tos, tie pirkts un pārdots praktiski viss – sākot ar košļājamo gumiju, bet beidzot ar automašīnām.

Atbilstīgi iReserch datiem, 2016. gadā, izmantojot mobilās maksājumu sistēmas, Ķīna tika īstenotas transakcijas par kopumā 5,5 triljoniem ASV dolāru, kas līdzinās pusei no valsts nominālā IKP.

Atbilstīgi Ķīnas Tautas bankas jaunajiem noteikumiem, sākot ar 2018. gada 1. aprīlī visiem mobilajiem maksājumiem, kas būs lielāki par 76 ASV dolāru ekvivalentu, būs nepieciešama papildus verifikācija. Ja summa pārsniegts $153 dienā, nāksies iziet vēl vienu verifikācijas pakāpi, ja $765 dienā – vēl vienu, un tā līdz bezgalībai. Konkrētas verifikācijas procedūras, kādas nāksies ieviest mobilo maksājumu servisiem, Tautas banka pagaidām nav noteikusi. Visticamāk, ka tie būs standarta pasākumi – elektroniskie paraksti, kombinētās paroles, pirkstu nospiedumi, utt..

Savukārt organizācijām un uzņēmumiem, kuri pieņem maksājumus, izmantojot QR kodu, būs nepieciešama licence tiešsaistes maksājumu veikšanai un licence banku karšu pieņemšanai. Visas starpbanku transakcijas, izmantojot QR kodu savukārt tiks veiktas caur Tautas banku, vai pagaidām nenosauktām „pārbaudītām sistēmām”.

Šie pasākumi ieviesti aizsardzībai pret kibernoziedzību, kā arī lai cīnītos ar negodprātīgu konkurenci – šobrīd 90% tirgus kontrolē giganti Alibaba un Tencent, kamdēļ jauniem spēlētājiem tajā iekļūt ir gandrīz neiespējami.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!