Ķīnas JD.com apsteidz Amazon skrējienā par pilnībā automatizētu veikalu atvēršanu

Ķīnas JD.com apsteidz Amazon skrējienā par pilnībā automatizētu veikalu atvēršanu

Ķīnas interneta platforma JD.com ir apsteigusi Amazon, kā pirmā paziņojot par pilnībā automatizētu mazumtirdzniecības veikalu tīkla atvēršanu, vēsta britu laikraksts The Telegraph.

JD.com pirmo robotizēto veikalu mēģinājuši desmit tūkstoši kompānijas centrālās mītnes Pekinā darbinieku, tests atzīts par veiksmīgu, un veikala tīkla oficiāla atklāšana gaidāma drīzākajā laikā. JD.com paziņojusi, ka noslīgusi līgumu ar vienu no Ķīnas vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem China Overseas Land & Investment par telpu īri vai iegādi, un pašlaik jau rit telpu „apgūšana”.

Ķīnas kompānijas veikalu tīklā pārdevējus aizstās seju un attēlu atpazīšanas sistēmas, kā arī identicikācija, izmantojot radioviļņus (RFID). Cilvēku šajos veikalos varēs vienkārši ienākt, paņemt preces uz aiziet, iztiekot bez rindām pie kases vai QR kodu skenēšanas.

Līdzekļi no pircēju banku kontiem vai citām uzņēmuma izmantotajām maksājumu sistēmām tiks norakstīti automātiski.

Papildus tam īpašas pie veikalu griestiem izvietotas kameras atpazīs katra individuāla pircēja kustības, bet pēc tam īpaša programma sastādīs viņu aktivitātes kartes. Šīs darbības paredzētas kā pircēju plūsmas kontrolēšanai, tā viņu interešu apzināšanai, lai noteiktu pieprasītākās preces un padarītu veikalu darbību efektīvāku. Tāpat atpazīšanas tehnoloģijas ļaus piesūtīt pircējiem personalizētu reklāmu, balstītu uz viņu individuālajām interesēm.

JD.com arī paziņojusi, ka kompānijas izstrādātā tehnoloģija būs pieejama citiem mazumtirdzniecības tīkliem, ja vien viņi būs gatavi iegādāties atbilstošu licenci.

Tāpat Ķīnas kompānija plāno organizēt preču piegādi uz mājām, izmantojot bezpilota automašīnas. Pēdējās pārvietosies pa iepriekš ieprogrammētiem maršrutiem un būs aprīkotas ar īpašiem seifiem preču novietošanai.

Jāatgādina, ka lai arī ideja par pilnībā automatizētiem mazumtirdzniecības veikaliem pieder Amazon, kompānijai šīs idejas īstenošanas laikā radās virkne problēmu. Tā sistēma Amazon Go pārstāja darboties brīžos, kad veikalos atradās vairāk par 20 cilvēkiem vienlaikus, kā arī nosacīti apjuka, kad pirkumus veica kopīgi vairāku cilvēku grupa, piemēram, ģimene ar bērniem. Šīs tehniskās problēmas lika Amazon atlikt pirmā pilnībā robotizētā veikala atvēršanu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!