Latvijas veikalos ievieš digitālo rīku pārtikas produktu kontrolei

Latvijas veikalos ievieš digitālo rīku pārtikas produktu kontrolei

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” sadarbībā ar vides apsaimniekotāju Latvijas Zaļais punkts ir uzsākuši pilotprojektu, kura ietvaros divos Maxima veikalos ir ieviesti digitālie risinājumi – ar planšetdatoru palīdzību tiek identificēti tie pārtikas produkti, kuru termiņš tuvojas beigām.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kasparas Zakulis uzsver, ka līdz šim pārtikas produktu derīguma termiņa kontrole tika veikta vienīgi manuāli, kas bija visai darbietilpīgs process. Viņš norāda, ka, apzinoties faktu par pārtikas atkritumu būtisko īpatsvaru kopējā atkritumu apjomā un to ietekmi uz ilgtspējīgu attīstību, radīts risinājums, kas šo problēmu nākotnē varētu mazināt.

Izmantojot mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas, izveidota sistēma, kas šobrīd tiek testēta un nodrošina automatizētu informācijas apkopošanu digitālajā vidē. Runājot par sistēmas darbības principiem, Latvija Zaļā punkta direktors atklāj, ka tā katru rītu uzrāda sarakstu ar tiem pārtikas produktiem, kuriem nepieciešams pastiprināti pievērst uzmanību – kuru derīguma termiņš tuvojas beigām.

Tādā veidā sistēma palīdz atbildīgajiem darbiniekiem efektīvāk un ātrāk pārbaudīt visas preces, ka arī novērst pārtikas izšķērdēšanu un veicināt gudru patēriņu.

Minētais risinājums pašreiz ieviests divos "Maxima Latvija" veikalos Latvijā – sākot no septembra sistēmu iespējams testēt darbiniekiem Maxima XX veikalā, kas atrodas Nīcgales ielā 46a, un no novembra sistēma ieviesta modes un atpūtas centrā Rīga Plaza esošajā Maxima XXX veikalā. Ja pilotprojekts izrādīsies veiksmīgs, tad šo digitālo risinājumu plānots integrēt vēl virknē citu "Maxima Latvija" veikalu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!