Pētījums: Vairākums biržu nav drošas pret kiberuzbrukumiem

Pētījums: Vairākums biržu nav drošas pret kiberuzbrukumiem

Vairākums biržu, neatkarīgi no tā, vai tās ir fondu biržas vai kriptovalūtu tirdzniecības laukumi, nav drošas pret kiberuzbrukumiem, liecina kompānijas Positive Technologies veikts pētījums.

Kompānija izanalizējusi, cik droši pret ievainojamībām ir 11 tirdzniecības laukumu pielikumu, paredzētu Android, trīs desmiti datoriem paredzētu pielikumu un trīs tīkla versijas.

Visos gadījumos viegli atrastas ievainojamības, pie kam 72% no tām speciālisti atzinuši par kritiskām.

Kiberuzbrukumi tirdzniecības laukumiem var novest ne tikai kā pie privāto investoru, tā lielu kompāniju līdzekļu zādzībām. Par pašu bīstamāko uzbrukumu veidu tiek uzskatītas situācijas, kad kibernoziedznieki reģistrēto lietotāju vārdā sāk operēt ar viņu līdzekļiem, jo tas var novest pie satricinājumiem visā tirgū.

Kļūdas, kas ļauj kibernoziedzniekiem piekļūt tirdzniecības platformu lietotāju kontiem, tikmēr atrastas 61% gadījumā, savukārt mainīt datus cenu terminālos hakeriem ir iespējams 17% gadījumu.

Jāpiebilst, ka pētījumā norādīts – platformas, kuras izanalizējusi Positive Technologies, tirdzniecībai izmanto vairāk par 600 finanšu organizācijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!