Rīga, iespējams, kļūs stratēģiski nozīmīga Ķīnas e-komercijā

Rīga, iespējams, kļūs stratēģiski nozīmīga Ķīnas e-komercijā

Laikā, kad visā pasaulē pirkšana un pārdošana ar interneta vides starpniecību izvēršas aizvien plašāk, arī Āzijas tirgus līdere Ķīna meklē iespējas, kā aizvien paplašināt savas e-komercijas iespējas. Tam par iemeslu vairāki Ķīnas uzņēmēji bija ieradušies arī Rīgā, kas izvēlēta kā viena no labākajām vietām, kur izveidot vērienīgu šī Āzijas milža e-komercijas un loģistikas centru.

Uz sarunām par sadarbību un iespēju Rīgā izveidot Ķīnas e-komercijai nozīmīgu loģistikas un e-komercijas centru bija Ķīnas pilsētas Ninbo pilsētas pašvaldības komercijas departamenta, kā arī Ķīnas tirdzniecības uzņēmuma China-Base Ningbo group Co.Ltd pārstāvji. Tiem tiekoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjiem, tika diskutēts par Rīgas iesaisti Ķīnas e-komercijas procesos. Atbraukušie norādīja, ka Rīga izvēlēta kā labākā vieta, caur kuru iespējams piegādāt preces uz Eiropas valstīm atbilstoši “16 +1” sadarbības formātam (šī formāta ietvaros sadarbojas Centrāleiropas, Austrumeiropas valstis un Ķīna). Savukārt tieši Rīgas brīvosta izvēlēta kā galvenais punkts, caur kuru koordinēt preču loģistikas procesus.

Runājot par galvenajiem ieguvumiem, ko minētā loģistikas un e-komercijas centra izveide sniegs pašai Rīgai un citām Eiropas valstīm,

ciemiņi no Ķīnas ar norādīja, ka sadarbība paredz importa apjoma palielināšanu no Eiropas valstīm.

LIAA direktors Andris Ozols vēl piemetināja, ka Latvija būšot lielākā ieguvēja no iespējamās sadarbības. Daži no lielākajiem ieguvumiem ietvertu arī Latvijas uzņēmumu tirgus perspektīvu paplašināšanu Ķīnas virzienā. Tāpat jaunas sadarbības iespējas pavērtos arī citu tirgu virzienā. Piemēram, Latvijai būtu iespēja izveidot divvirzienu tirdzniecību ar “16 +1” sadarbības formātā esošajām valstīm, Skandināviju, kā arī Ukrainu.

Jāpiebilst, ka Ķīnas pilsētas Ninbo pārstāvju viesošanās noslēdzās ar memoranda parakstīšanu starp LIAA un Ninbo pašvaldību par loģistikas un e-komercijas centra izveidi Rīgā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!