12% Latvijas uzņēmumu šobrīd izmanto elektromobili

12% Latvijas uzņēmumu šobrīd izmanto elektromobili

Līdztekus populārajam pārvietošanās līdzeklim – elektriskajam skrejritenim, arī elektroauto pamazām kļūst par pamanāmāku un ierastāku ceļu satiksmes sastāvdaļu. Savas priekšrocības elektromobiļa izmantošanā saskata ne vien tie, kas to izmanto personīgām vajadzībām, bet arī uzņēmēji. Šobrīd 12% Latvijas uzņēmumu par savu ikdienas palīgu izmanto elektroauto, vēl virkne apsver šādu auto iegādi nākotnē.

“Volkswagen komerctransports” jūlijā veicis Latvijas uzņēmēju aptauju ar mērķi noskaidrot, kāds kopumā ir uzņēmēju viedoklis par elektrisko transportlīdzekļu izmantošanu darba vajadzībām un to, cik liela daļa komersantu ikdienas pienākumu izpildei izmanto vai apsver izmantot elektroauto. Bez 12%, kas elektriskos transportlīdzekļus jau šobrīd lieto darba vajadzībām, vēl 36% aptaujāto norādījuši, ka apsver iespēju tuvākajā nākotnē papildināt sava uzņēmuma palīgu pulku ar elektrisko spēkratu.

Apskatot uzņēmēju viedokli par to, kādas tad ir lielākās priekšrocības, ko sniedz elektriskā automašīna, var secināt, ka vairums jeb 29% aptaujāto norādījuši uz to draudzīgumu videi.

Elektriskie transportlīdzekļi rada tieši 0% gāzu izmešu, kas, pēc Latvijas uzņēmēju domām, ir viens no lielākajiem ieguvumiem.

Savukārt ceturtā daļa jeb 25% kā būtisku šo auto priekšrocību norādījuši finansiālo izdevīgumu. Vēl 20% aptaujas dalībnieku svarīgi tas, ka elektroauto pārvietojas salīdzinoši klusāk. Pie šīm priekšrocībām tika minēta arī iespēja pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām un bezmaksas autostāvvietas Rīgā. Ņemot vērā minētās priekšrocības un salīdzinot tās ar fosilo kurināmo darbināmo komerctransportu, domājams, elektriskie spēkrati ir pāris soļu priekšā. Taču, kādi iemesli uzņēmējus pagaidām attur iegādāties elektroauto?

Kaut arī ripošanai uz priekšu elektriskajos transportlīdzekļos jāiegulda minimāli resursi, krietni dārgāka ir to iegāde. To kā vienu no lielākajiem elektromobiļu mīnusiem norādīja tieši puse aptaujāto. Arī uzlādes staciju pieejamība vismaz pagaidām ir vēl viens šķērslis šo transportlīdzekļu iekļaušanā uzņēmēju pirkumu sarakstos - 40% aptaujāto norādījuši, ka uzlādes punktu skaits ir nepietiekams, taču redz, ka situācija turpina uzlaboties.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!