Ar 800 droniem Ķīnā iespaidīgi atklāj aviācijas izstādi

Ar 800 droniem Ķīnā iespaidīgi atklāj aviācijas izstādi

Ķīnas panākumi ne vien rūpniecībā, bet arī tehnoloģiju jomā zināmi teju ikvienam, un nupat īpašā izstādē Ķīna apliecināja to, ka arī aviācijas jomā nevēlas būt iedzinējos. Ķīnas provinces Jiangsi lielākajā pilsētā Nančangā norisinājās iespaidīga aviācijas izstāde, ko atklāja ar 800 dronu izveidotu milzīgu lidmašīnas prototipu debesīs, šādi demonstrējot ievērojamo Ķīnas ietekmi ne vien strauji augošajā tehnoloģiju jomā, bet arī aviācijā. 

Norādīts, ka iespaidīgā dronu horeogrāfija bija tikai viena no izstādes - nozares pasākuma sastāvdaļām, kas veidots, lai parādītu Ķīnas jaunākos sasniegumus aviācijā, kosmosa ceļojumos un dronu tehnoloģijās. Gaisa šova ietvaros droni izveidoja dzenskrūves lidmašīnu, kas iekļāvās milzīgā citā lidmašīnā. Tāpat ar dronu palīdzību debesīs tika veidots helikoptera un kosmosa kuģa prototips, ļaujot gaisa šova vērotājiem saprast, uz ko šie bezpilota lidaparāti ir spējīgi un kādā ātrumā attīstās tehnoloģijas, lai kaut ko tādu būtu iespējams vērot debesīs.  

Pēc laikrakstā “The Daily Star” paustās informācijas – izstādes mērķis ir veicināt Nančangas aviācijas nozares augstas kvalitātes attīstību, palielinot un stimulējot investīcijas un aviācijas nozares ietekmi Ķīnā. Izstādē iespējams apskatīt vairāk nekā 100 lidmašīnas no Ķīnas un citām valstīm - gan militāras, gan komerciālas, sākot no biplāniem un beidzot ar mūsdienu iznīcinātājiem.

Tikmēr dronu gaisa šovs, domājams, arī parādīja to ievērojamo attīstības potenciālu nākotnē, kad noteikta mērķa dēļ šie bezpilota gaisa kuģi varētu darboties vienoti kā komanda. Soli pretim šādai iespējai spērusi Nīderlandes Delftas tehnoloģiju universitātes inženieru komanda. Viņi oktobra beigās izstrādājuši algoritmu, kas ļauj mini dronu spietam pārvietoties kā komandai - izmantojot šo algoritmu, tie spēja veikt nelielas meklēšanas un glābšanas misijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!