Ar drukātiem auto pa viedpilsētu ielām

Ar drukātiem auto pa viedpilsētu ielām

3D printeri jau vairākus gadus, mērķtiecīgi attīstoties, dod iespēju ātrāk un lētāk izgatavot teju visu ikdienā nepieciešamo – no vienkāršas mēbeļu detaļas līdz pat dzīvojamajām mājām un cilvēkam domātiem orgāniem. Līdz ar 3D drukas iekārtu ienākšanu būvniecībā, medicīnā un citviet, gluži loģiski, ka jau vairāki uzņēmumi šādas iespējas izmanto arī auto ražošanā. Turklāt, tālu no realitātes nav vīzija par viedpilsētu, kur bez gudras infrastruktūras varēs sastapt arī pa ielām ripojošus drukātos automobiļus.

3D printeru spējas un potenciālu nupat pierādījis Vācijas 3D jomas uzņēmums “BigRep”. Tas radījis savu pirmo trīsdimensiju drukāto automobili, tādējādi tikai apstiprinot faktu, ka izprintējams ir teju viss. Automašīnai dots vārds “LOCI”, un tās radīšanai bija nepieciešami apmēram trīs mēneši. Lai arī ir vairāki uzņēmumi, kas var sevi pieskaitīt auto printētāju pulciņam,

BigRep izceļas ar faktu, ka ir pasaulē pirmā kompānija, kas savam radītajam auto izdrukājusi arī riepas.

Pārsteidzošs ir ne vien pats fakts, ka mūsdienās iespējams izdrukāt automašīnu, bet arī tas, ka izgatavošanas process ir ātrāks un krietni atšķiras no tradicionālās transportlīdzekļu ražošanas. Piemēram, BigRep radītais auto sastāv vien no 14 3D izdrukātām detaļām. Viss process no idejas līdz gatavam braucamajam aizņēmis kopumā 12 nedēļas. Tiesa gan, ielās šo auto tuvākajā laikā vēl nebūs iespēja redzēt. Nākamo pāris mēnešu laikā to vēl plānots aprīkot ar elektromotoru, kas izņēmuma kārtā netiks printēts. Pēc tam sāksies izmēģinājuma braucieni, pēc kuriem būs skaidrs, kad pa īstam šis drukātais auto varēs iepazīt satiksmi.

Aizvien attīstoties gan tehnoloģijām, gan ražošanai, domājams, ir tikai laika jautājums, kad ar gudrajām tehnoloģijām aprīkoto pilsētu viedajā satiksmē sekmīgi iekļausies tikko no krāsns izcelti jeb drukāti auto.

Foto: BigRep

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!