Ar mobilajiem sakariem iespējams arī vadīt dronus

Ar mobilajiem sakariem iespējams arī vadīt dronus

Līdz ar aizvien plašāko interesi dronu izmantošanā, vienlaikus dažādos veidos tiek sekmētas to pielietošanas iespējas dažādās jomās. Bezpilota lidaparātu pielietojumu, jo īpaši praktiskā veidā, sekmē arī dronu pārvietošanās iespēju attīstība. Durvis plašākā dronu izmantošanā Latvijā tika atvērtas aizvadītajā nedēļā, kad foruma “5G Techritory” ietvaros Juris Binde kopā ar premjeru Krišjāni Kariņu nodemonstrēja Latvijā pirmo attālināti vadītā drona lidojumu.

Latvijas Mobilais telefons (LMT) prezidents Juris Binde kopā ar premjeru Krišjāni Kariņu aizvadītajā nedēļā Ādažu lidlaukā nodemonstrējuši līdz šim jaunu dronu vadības iespēju. Pierādīts, ka dronu iespējams vadīt arī attālināti, izmantojot mobilo sakaru tīklu. Jānorāda, ka šobrīd ārpus tiešās redzamības zonas attālināti vadīt dronu nav atļauts, taču tehnoloģiju attīstība ļauj nojaust, ka ne tik tālā nākotnē šādi lidojumi būs ikdiena, īpaši tas attiecas uz industriālajiem bezpilota lidaparātiem. Lai šo ieceri īstenotu, vēl nepieciešams atbilstošs normatīvs regulējums un īpaši stingras drošības prasības.

Tikmēr LMT ar paraugdemonstrējuma palīdzību vēlējās pierādīt, ka mobilo sakaru izmantošana dronu vadībā var būtiski uzlabot to lidojumu drošību ārpus redzamības zonas. Vienlaikus mobilo sakaru operators kopā ar programmatūras izstrādātāju “SPH Engineering” veicis attālināti vadītu dronu testa lidojumus. Noskaidrots, ka ar mobilo sakaru tīklu palīdzību iespējams droši veikt attālinātu šo bezpilota lidaparātu vadību.

Līdz šim veiktajos testos pierādīts, ka mobilo sakaru tīkls ir par 97,6% piemērots drošai attālinātai dronu vadīšanai.

Juris Binde uzskata, ka mobilo tehnoloģiju un aviācijas jomas risinājumu savienošana būs pagrieziena punkts jaunu pakalpojumu attīstībā. Viņš uzsver, ka tādā veidā dronus lieliski var izmantot kā preču piegādē un lauksaimniecības teritoriju pārvaldībā, tā arī cilvēku meklēšanā un glābšanā. Tikmēr, kā norāda LMT prezidents – attālināti vadīti droni arī var būt labi palīgi mežu apsaimniekošanā, jaunaudžu apsekošanā, uguns nedrošo vietu uzmanīšanā un citviet.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!