Arī elektriskajām mašīnām jābūt dzirdamām

Arī elektriskajām mašīnām jābūt dzirdamām

Ļoti klusā pārvietošanās ir viena no īpatnībām, kas atšķir elektriskos transportlīdzekļus no pārējiem spēkratiem. Kaut arī īpaši pilsētās trokšņa mazināšanai klusas mašīnas ir jo īpaši vēlamas, šāda, gandrīz nedzirdama auto tuvošanās var izraisīt satiksmes negadījumus, kuros cietēji, visticamāk, būs gājēji vai velosipēdisti, kas nebūs dzirdējuši transportlīdzekļa tuvošanos. Tāpēc Eiropas Savienībā drīzumā stāsies spēkā noteikumi par elektrisko auto pārvietošanās skaļumu.

Eiropa Savienībā (ES) pieņemti noteikumi, kas paredz, ka no 1. jūlija visiem ES teritorijā izmantotajiem elektriskajiem transportlīdzekļiem būs jārūc ar vismaz 56 decibeliem vai kā citādi ar skaņu jābrīdina par tuvošanos. Likums piemērots situācijām, kad elektromobilis pārvietojas ar ātrumu līdz 20km/h. Šeit svarīgi piebilst, ka pieņemtie noteikumi attiecas uz to spēkratu vadītājiem, kas pārvietojas ar četru vai vairāku riteņu elektromobili.

Elektriskajiem motorolleriem, skrejriteņiem un citam šāda veida transportam šo noteikumu izpilde nav obligāta.

Noteikumi arī paredz niansi, ka skaņai jāpiemērojas un jābūt atbilstošai elektriskā transportlīdzekļa braukšanas ātrumam, lai tas būtu skaidri sadzirdams ikvienam tuvumā esošam. Taču, lai elektriskā auto rūkoņa nebūtu arī kā apgrūtinājums, ES noteikumi paredz skaļuma ierobežojumu. Proti, auto nedrīkst pārvietoties ar skaņu, kas pārsniedz 75 decibelus. Kaut arī ES noteikusi elektrisko transportlīdzekļu skaļuma amplitūdu, to, kā tieši jāskan automašīnai, pagaidām vēl var izlemt paši auto ražotāji.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!