Dažiem izredzētajiem jau šomēnes ēdienu piegādās droni

Dažiem izredzētajiem jau šomēnes ēdienu piegādās droni

Tehnoloģiju straujā attīstība parāda, ka vairs nav tāls ceļš ejams līdz droni no izklaides risinājumu lauciņa pilnībā pārkvalificēsies kurjeros un sūtījumu piegādātājos. To pierāda, piemēram, Google māsaskompānija Wing, - saņemot Federālās aviācijas pārvaldes atļauju, tā kļuvusi par pirmo uzņēmumu pasaulē, kas sūtījumu piegādi pilntiesīgi var veikt ar dronu palīdzību.

Pēc amerikāņu ziņu medija CNN sniegtās informācijas – ASV bāzētā kompānija Wing ir uzņēmums, kas specializējas uz sūtījumu piegādi ar dronu palīdzību. Līdz šim veicot aptuveni 70 000 testa lidojumu un piegādājot ap 3000 sūtījumu, Wing savu darbību jau izvērsis Austrālijā. Būtiski, ka testēšanas laikā vidējais sūtījuma piegādes laiks noticis 7 minūšu un 36 sekunžu laikā.

Aptuveni četras minūtes tika pavadītas, gatavojot pašu sūtījumu, savukārt trīs minūšu laikā drons nogādājis paku līdz adresātam.

Uzņēmuma pārstāvji norādījuši, ka ar dronu palīdzību ēdiens un citi sūtījumi jau šomēnes tiks piegādāti ierobežotam skaitam adresātu Austrālijas galvaspilsētas Kanberas priekšpilsētas rajonos. Bez šī nozīmīgā soļa Wing vēlas paplašināties un pamazām iekarot arī ASV sūtījumu piegādes jomu.

Līdz šim ASV sūtījumu piegāde ar droniem bijusi visai ierobežota, un tam ir pamatots iemesls –sarežģītā gaisa telpa. Droniem jāspēj veiksmīgi manevrēt blīvās un sarežģītās vidēs, kas ASV nav mazums – lidostās, vietās, kur zemu lido helikopteri, jārēķinās arī ar lielo skaitu gājēju. Taču, neskatoties uz to, Wing nolēmis savu darbību izvērst arī šeit - pirmās sūtījumu piegādes ar droniem tiks organizētas ne tik blīvi apdzīvotajā Virdžīnijas štatā.

Kaut ir vērojama dronu kā sūtījumu piegādātāju attīstība, joprojām ir daudz šķēršļu tam, lai tie kļūtu par nozīmīgu amerikāņu dzīves sastāvdaļu. Nepieciešama dažādu noteikumu un atļauju izstrāde, lai droni likumīgi varētu pildīt savus kurjera pienākumus. Tāpat šos transportlīdzekļus būtu jāpiesaista bezpilota gaisa satiksmes vadības sistēmai, kā arī jāuzlabo dronu manevrēšanas spējas nakts lidojumos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!