Drošību Latvijā stiprinās pašu ražotie droni

Drošību Latvijā stiprinās pašu ražotie droni

Mazie bezpilota lidaparāti laika gaitā sevi pierādījuši kā efektīgs foto un video, loģistikas risinājums, kā arī lielisks rīks, kas nomazgās pat pasaules augstāko ēku logus. To visu un pat vēl vairāk prot arī Latvijā ražotie droni, kas nu ieņems nozīmīgas vietas Nacionālo bruņoto spēku rindās, stiprinot Latvijas drošību un sniedzot pienesumu efektīvākā valsts aizsardzībā.  

Pēc Aizsardzības ministrijas publicētās informācijas – Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem nupat testēšanas nolūkos piegādātas mūsu pašu uzņēmumu - “UAV FACTORY” un “Atlas Aerospace” saražotās dronu jeb bezpilotu lidaparātu sistēmas. Šie visai efektīvie palīgi papildinās un stiprinās Nacionālos bruņotos spēkus tādās jomās kā izlūkošana, novērošana un netiešā uguns atbalsta vadība. Tāpat dronus plānots izmantot atbalstam efektīvākām un veiksmīgākām glābšanas, meklēšanas un cita veida civilajām operācijām.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, runājot par noslēgto sadarbību starp Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājiem - “UAV FACTORY” un “Atlas Aerospace”, pauda neviltotu prieku, akcentējot gan augstāku piegāžu drošību, gan efektīvāku Latvijas aizsardzības industrijas attīstību. Aizsardzības ministrs arī piebilda, ka bezpilota lidaparātu sistēmu testēšana esot būtisks solis Latvijas bruņoto spēku papildināšanā ar jaunajām tehnoloģijām un sniegs nozīmīgu pienesumu Latvijas valsts aizsardzībā.

Jāatgādina, ka 2018. gadā Aizsardzības ministrija parakstīja vienošanos ar uzņēmumiem - “UAV FACTORY” un “Atlas Aerospace” par bezpilota lidaparātu sniegšanu testēšanas nolūkos Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Ja sadarbība turpinās noritēt veiksmīgi un droni izrādīsies efektīvs risinājums Latvijas drošības un aizsardzības stiprināšanas spēkos- uzņēmumi turpinās tos pielāgot, uzlabot un modernizēt atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!