Eiropas Savienība publicējusi dronu lietošanas noteikumus

Eiropas Savienība publicējusi dronu lietošanas noteikumus

Droni kā izklaides un vizuālo materiālu ieguves risinājums arī Latvijā tiek izmantots aizvien plašāk. Taču ne visi dronu īpašnieki ir lietas kursā par to, ka šo lidaparātu lidināšanai ir nepieciešami kādi noteikumi. Ņemot vērā to un iespējamu dronu pieaugumu nākotnē, Eiropas Savienība (ES) publicējusi vispārīgus, visās ES dalībvalstīs kopīgus noteikumus dronu lietotājiem.

Veicinot drošu un ilgtspējīgu dronu izmantošanu un satiksmi, ES 11. jūnijā publicējusi visaptverošus šo lidaparātu lietošanas noteikumus. Ņemot vērā arī negadījumus, ko izraisījusi dronu patvaļīga lidināšana, sagaidāms, ka pieņemtie nosacījumi palīdzēs aizsargāt ES pilsoņu drošību un privātumu, vienlaikus veicinot dronu vienlīdzīgu izmantošanu.

Pēc Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (EASA) sniegtās informācijas – pieņemtie noteikumi attieksies gan uz profesionāļiem, gan iesācējiem dronu lidināšanā, palīdzot skaidri saprast, kas ir atļauts. Viens no būtiskākajiem noteikumiem ir prasība par reģistrēšanu tiem lidaparātiem, kas smagāki par 250 gramiem. Tāpat dronu īpašniekiem nepieciešams saņemt atļauju par tā lidināšanu.

Izpildot šīs prasības, pilotam ir iespēja dronu brīvi lidināt visā ES teritorijā vai pat attīstīt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar droniem.

Jaunie nosacījumi ietver gan tehniskās, gan operatīvās prasības. Piemēram, jauniem droniem jābūt viegli identificējamiem, ļaujot atbildīgajām iestādēm vajadzības gadījumā izsekot konkrētajam lidaparātam. Atšķirīgi noteikumi attiecas gan uz sertificētiem gaisa kuģu vadītājiem, gan tiem, kam nav pieredzes dronu vadīšanā. Tiek uzsvērts, ka minimālas dronu vadīšanas prasmes nepieciešamas ikvienam šo lidaparātu pilotam.

EASA izpilddirektors Patrick Ky uzsvēra, ka Eiropa būs pirmais reģions pasaulē, kurā būs visaptverošs noteikumu kopums, kas paredz drošu un ilgtspējīgu dronu darbību gan komerciāliem, gan atpūtas pasākumiem. Viņš piebilda, ka -

nosacījumi, kas kopīgi visām ES dalībvalstīm, palīdzēs veicināt inovācijas un izaugsmi šajā daudzsološajā nozarē.

Jāpiebilst, ka jaunie noteikumi aizstās līdz šim spēkā esošās nacionālās prasības ES dalībvalstīs. Tie stāsies spēkā nākošajās 20 dienās, taču gan dalībvalstīm, gan dronu pilotiem tiek dots viens gads, lai sagatavotos un īstenotu jaunās prasības.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!