Elektriskajiem skrejriteņiem nu pievienosies arī elektriskie motorolleri

Elektriskajiem skrejriteņiem nu pievienosies arī elektriskie motorolleri

Elektrisko skrejriteņu bums aizvadītajā vasarā pāršalca lielu daļu Latvijas pilsētu, bet jo īpaši šos braucamrīkus nevarēja nepamanīt Rīgā. Līdz ar virkni lielākiem vai mazākiem incidentiem elektrisko skrejriteņu sezona tuvojas beigām. Taču jau ar nākošo pavasari tiem pievienosies elektriskie motorolleri, līdzīgā veidā aicinot ikvienu pārvietoties ātrāk un videi draudzīgāk.

Aizvadītās vasaras sezonā Latvijas iedzīvotājiem tika piedāvāts salīdzinoši jauns, taču ērts veids kā pārvietoties ikdienas steigā – elektriskie skrejriteņi. To nomu piedāvāja pieci dažādi uzņēmumi, un pāris no tiem šo pakalpojumu sniedz arī šobrīd. Un kāpēc gan ne, jo pašreiz vēl no sniega un ledus klātajām brauktuvēm ne miņas. Taču jau ar pavasari pārvietošanās iespējas papildinās elektriskie motorolleri. Viens no uzņēmumiem, kas sniegs elektrisko motorolleru koplietošanas pakalpojumus, ir Latvijā reģistrēts uzņēmums “Eterna Elect”. Tas piedāvās 250 braucamrīkus, ko varēs iznomāt gan uz dienu, šķiroties no 20 eiro, gan uz noteiktu laiku, samaksājot 20 centus par katru nobraukto minūti. Tiesa gan, šī uzņēmuma pakalpojumi sākotnēji būs pieejami vien Rīgā.

Tikmēr otrs uzņēmums, kas nākošā gada pavasarī piedāvās elektrisko motorolleru koplietošanas pakalpojumus, ir kompānija “Kong Mobility”. Jāteic, ka, salīdzinot ar Eterna Elect, šis uzņēmums sniegs krietni pieticīgāku piedāvājumu, kas mērāms vien 15 elektriskajos motorolleros. Iespēju iekarot elektrisko motorolleru nomas tirgu Kong Mobility nopelnījis, pateicoties Rīgas Domes grantu programmas “Atspēriens” atbalstam. Kā norādījuši uzņēmuma pārstāvji – motorolleru koplietošana sākumā plānota kā pilotprojekts, kas ļaus novērtēt šī biznesa attīstības iespējas. Domājams, tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc nomai tiks piedāvāti vien padsmit braucamie.

Jāpiebilst, ka tāpat kā ar plānotajiem ierobežojumiem elektrisko skrejriteņu izmantošanā, arī ar elektriskajiem motorolleriem nevarēs pārvietoties kurš katrs. Braucējam jābūt vismaz 18 gadus vecam ar derīgu A, A1, A2, AM vai B kategorijas vadītāja apliecību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!