Elektriskie skrejriteņi – ērti, taču nopietns drauds satiksmes drošībai

Elektriskie skrejriteņi – ērti, taču nopietns drauds satiksmes drošībai

Elektriskie skrejriteņi ir salīdzinoši jauns pārvietošanās veids, ko par ērtu transportlīdzekli nokļūšanai galamērķi uzskata tieši pilsētnieki. Taču apdrošināšanas sabiedrības ERGO un Latvijas Automoto biedrības (LAMB) veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka elektriskie skrejriteņi, pēc iedzīvotāju domām, ir mazāk ērti, taču gana bīstami un pat drauds satiksmes drošībai.   

ERGO un LAMB veiktajā pētījumā, aptaujājot 700 Latvijas iedzīvotāju, noskaidrots, ka -

absolūtais vairākums jeb 87% norādījuši, ka elektriskie skrejriteņi, pēc viņu domām, ir drauds satiksmes drošībai.

No šiem respondentiem lielākā daļa jeb 56% elektrisko skrejriteņu bīstamību saista ar nepietiekoši attīstītu infrastruktūru. Savukārt 31% aptaujāto draudus saskata tieši skrejriteņu lietotāju uzvedībā.

Viens no aspektiem, caur kuru tiek apskatīta skrejriteņu lietotāju uzvedība, ir vieta, pa kuru tie pārvietojas. Šajā sakarā lielais vairums jeb 87% aptaujāto norādījuši, ka, viņuprāt, piemērotākā vieta, pa kuru pārvietoties šo skrejriteņu īpašniekiem, ir veloceliņi vai velojoslas. 23% respondentu nav iebildumu, ka šo viedo transportlīdzekļu īpašnieki pārvietojas pa gājēju ietvēm. Vēl 7% uzskata, ka ar elektriskajiem skrejriteņiem var pārvietoties arī pa ceļa joslu līdzās automašīnām. Savukārt, desmitā daļa aptaujāto pret elektriskajiem skrejriteņiem izrādījuši noraidošu attieksmi un uzskata, ka tos vajadzētu aizliegt satiksmē.

Pētījumā iegūtie dati arī liecina, ka - 

šobrīd 4% Latvijas iedzīvotāji regulāri pārvietojas ar elektrisko skrejriteni. Vēl ap 20% apsver šāda transportlīdzekļa lietošanu tuvākajā laikā.

ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse norādījusi, ka novērojumi pilsētās un pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotājiem trūkst skaidrības par elektrisko skrejriteņu drošu izmantošanu. Viņa uzsvēra, ka situācijas uzlabošanai nepieciešams noteikt skaidru šo transportlīdzekļu vietu satiksmē, uzstādot gan lietošanas, gan pārvietošanās noteikumus.

Jāpiebilst, ka ERGO un LAMB pētījums par elektriskajiem skrejriteņiem veikts kampaņas “Ar cieņu brauksi, tālāk tiksi” ietvaros, aptaujājot iedzīvotājus no 30. aprīļa līdz 7. maijam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!