Elektromobiļu uzlāde Latvijā kļūst ērtāka un pieejamāka

Elektromobiļu uzlāde Latvijā kļūst ērtāka un pieejamāka

Ātrās uzlādes stacijas izvietotas uz valsts galvenajiem autoceļiem, kā arī lielākajās apdzīvotajās vietās, lai nokļūšana līdz tām būtu pēc iespējas ātrāka un ērtāka.

Tiek domāts par to, lai arī norēķināšanās par elektromobiļu uzlādi būtu pēc iespējas parocīgāka un vienkāršāka. Piemēram, izmantojot e-mobi autorizācijas karti, kas ir viens no vairākiem samaksas veidiem.

Kartei var pieteikties e-mobi portālā. Nākotnē samaksu par elektromobiļu uzlādi plānots būtiski atvieglot. Tāpat kā par lielu daļu pakalpojumu, arī par šo drīzumā varēs norēķināties, izmantojot mobilo aplikāciju. To varēs lejupielādēt, izmantojot „App Store” vai „Google Play”. Tāpat samaksāt par uzlādi varēs, arī ar īsziņas palīdzību. Atbilstoši Ministru kabineta šī gada 12. jūnijā pieņemtajam lēmumam, maksa par elektromobiļa uzlādi ir 0,15 eiro/minūtē.

Plānots, ka ar šo 70 jauno ātrās uzlādes staciju izveidi noslēgsies staciju tīkla pirmās kārtas izveide. Tomēr darbi pie elektromobiļu uzlādes staciju uzstādīšanas un tīkla paplašināšanas neapstāsies. Līdz 2021. gadam plānots uzstādīt vēl 80 stacijas, dodot iespēju ikvienam elektromobiļa vadītājam izvēlēties sev tuvāko un ērtāko no kopumā 150 uzlādes punktiem. Jāatzīmē, ka līdzfinansējumu uzlādes staciju izveidē devis Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Jāpiebilst, ka šī gada otrajā ceturksnī tika reģistrēti 52 elektromobiļi. Salīdzinot ar pērnā gada 1.jūliju, to kopskaits ir pieaudzis par vairāk nekā 100 spēkratiem, sasniedzot 479 elektromobiļu. Domājams, ka nupat uzstādītās 70 uzlādes stacijas būs iemesls šo transportlīdzekļu skaita vēl straujākam pieaugumam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!