FT: Elektromobiļu un atjaunojamās enerģētikas triumfa gājiens vairāk nav apturams

FT: Elektromobiļu un atjaunojamās enerģētikas triumfa gājiens vairāk nav apturams

Viens no pasaulē autortatīvākajiem biznesa izdevumiem, laikraksts Financial Times (FT) publikācijā ar nosaukumu „Lielais zaļais sprādziens” apgalvo, ka vairāk nav iespējams apturēt elektromobiļu un atjaunojamās enerģētikas triumfa gājienu.

Publikācija sākas vēstījumu par kādu kompāniju, kura izstrādājusi uzlabotu turbokompresoru, paredzētu automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, tomēr autoražotāji atteikušies no tā ieviešanas, jo „izrādījās, ka nevienam nav vajadzīgas jaunas ierīces automašīnām, kuras darbina fosilā degviela”. Uzlabojumu vietā autoražotāji iegulda pētniecībai un attīstībai paredzētos līdzekļus elektromobiļos.

„Elektromobiļu, kurus pirms astoņiem gadiem bija grūti atrast tirgū, pārdošanas apjomi pieaug ģeometriskā progresijā. Šis process stimulē akumulatoru cenu samazināšanos,” norāda FT. Izdevums uzsver, ka viens no galvenajiem izaugsmes cēloņiem ir tieši vērienīga bateriju cenu samazināšanās, kā arī to jaudas palielināšanās. Abas šīs tendences atsaucas ne tikai uz transportu, bet uz atjaunojamās enerģijas avotu izplatīšanos kopumā.

Kopš 2014. gada elektromobiļu bateriju cenas ir samazinājušās divas reizes, un Eiropas lielākā energokompānija Enel paredz, ka līdz 2021. gadam tās samazināsies vēl par 30%.

Viens no iemesliem, kamdēļ akumulatoru cenas turpina kristies, ir ražošanas jaudu pieaugums. Runa ir ne tikai par Tesla Gigafactory, kurai pievērsta īpaša preses uzmanība, arī vēl vismaz 13 līdzīgām rūpnīcām, kas jau tiek būvētas, vai kuru būvniecība tiks sākta tuvākajā laikā. Deviņas no šīm rūpnīcām, jāpiebilst, tiek vai tiks būvētas Ķīnā, norāda FT.

Publikācija noslēdzas ar Īrijas vēja enerģijas ģeneratoru izstrādāja, kompānijas Mainstream Renewable Power prezidenta Edija O’Konnora vārdiem: „Fosilā degviela ir zaudējusi, tomēr pasaule pagaidām to nav sapratusi.”

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!