“GEFCO Baltic”: loģistikas nozari Baltijā ietekmēs degvielas izmaksas un "Mobilitātes pakotne"

“GEFCO Baltic”: loģistikas nozari Baltijā ietekmēs degvielas izmaksas un "Mobilitātes pakotne"

GEFCO, viena no pasaules multimodālo piegādes ķēžu risinājumu līderiem un Eiropas līdera automobiļu loģistikā, prognozes liecina, ka šogad loģistikas nozare Baltijas valstīs turpinās strauju attīstību, un inovācijas, ko veidos digitalizēti risinājumi, mainīs tirgu. Tikmēr nozari skars arī vairāki izaicinājumi, kā augstākas degvielas izmaksas un Eiropas "Mobilitātes pakotne".

Viens no izaicinājumiem, ar kuru šogad nāksies saskarties loģistikas tirgum, ir augstākas degvielas izmaksas. Degvielas cena pēdējos 12 mēnešos ir palielinājusies par aptuveni + 3,36%, salīdzinot ar cenu 2019. gada februārī, un, iespējams, tā rezultātā palielināsies arī transporta pārvadājumu izmaksas.

Šobrīd nenoliedzami nozares pārstāvji pievērš uzmanību “Mobilitātes pakotnei”, kas pazīstama kā noteikumu kopums, lai regulētu ES transporta nozari, un tās ietekmei uz uzņēmējdarbību. Kā pozitīvais aspekts jāmin, ka Baltijas valstu importētājiem, eksportētājiem un tirgotājiem jaunie noteikumi var nozīmēt lielāku transportu pieejamību, rezultējoties arī zemākos tarifos “Centrāleiropa-Baltija” tirdzniecības joslā.

Tomēr "Mobilitātes pakotne" ietver arī vairākus izaicinājumus, kas viennozīmīgi ietekmēs arī Baltijas valstis. Baltijā bāzētie tradicionālā 2PL loģistikas modeļa pārvadātāji (transporta pakalpojumu nodošana ārpakalpojumā) būs mazāk konkurētspējīgi salīdzinājumā ar uzņēmumiem ārpus ES.

Pastāv iespēja, ka samazināsies izvērsto darbību apjoms, kā arī var tikt zaudētas starpvalstu tirdzniecības plūsmas, jo pārvadātājus, kas nav ES, neregulēs “Mobilitātes pakotne”.

Tāpat daži no uzņēmumiem nespēs apkalpot klientus bez Austrumeiropas pārvadātāju iesaistes, kas līdz ar to varētu radīt  ietekmi uz ekonomiku un tirdzniecību. Mazāki uzņēmumi varētu pat pārtraukt biznesa darbību un samazināt pieprasīto pārvadāšanas kapacitāti, savukārt lielajiem uzņēmumiem tā būtu iespēja izveidot jaunas filiāles Centrāleiropā.

Pašreiz GEFCO ar dažādiem digitalizētiem risinājumiem vada procesus, pārveidojot loģistikas nozari. Gatavo transportlīdzekļu loģistikā tas notiek, izmantojot “Moveecar” digitālo platformu. Tā ir paredzēta automobiļu un mobilitātes dalībniekiem, lai piedāvātu automašīnu loģistikas pakalpojumus visā transportlīdzekļa darbības ciklā. Risinājums tiks ieviests visā GEFCO tīklā noteiktā laika posmā.

Sauszemes risinājumu jomā GEFCO inovācijas ietekmējusi uzņēmuma “Chronotruck” iegāde, kas nodrošina digitālo kravas autopārvadājumu tirdzniecības platformu. Tā izstrādāta piegādātājiem un pārvadātājiem, lai vienkāršotu kravu pārvadājumus, izmantojot īpašus algoritmus, kas saskaņo pieprasījumu ar pieejamo piegādes risinājumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!