Iedzīvotāji Norvēģijā autovadītāja apliecību var glabāt viedtālrunī

Iedzīvotāji Norvēģijā autovadītāja apliecību var glabāt viedtālrunī

Brīdī, kad viedtālrunis pilda ievērojamu daļu no ikdienā tik nepieciešamajām funkcijām, gan apmierinot kāri pēc socializēšanās un aizvietojot naudas maku ar visu maksājumu karti, gan citas funkcijas, norvēģi nolēmuši viedajam palīgam uzticēt vēl vienu pienākumu. Ikdienā daudziem nepieciešamo plastikāta kartiņu – autovadītāja apliecību - norvēģi nu var skatīt digitāli, ar īpašas lietotnes palīdzību.

1.oktobris daļai norvēģu iesācies ar pārmaiņām naudas maka saturā. Cik tās būs veiksmīgas, to rādīs laiks, taču jau šobrīd tie norvēģi, kuriem ir autovadītāja apliecība, to var vairs makā neglabāt.  Tā vietā ziemeļnieki var izmantot īpašu mobilo lietotni, kur vadītāja apliecība parādās digitālā formātā. Zināms, ka digitālo autovadītāja apliecību varēs izmantot vairāk nekā divi miljoni Norvēģijas autovadītāju.

Jauno digitālo autovadītāja apliecības mobilo lietotni izstrādājusi Norvēģijas ceļu administrācija. Pašreiz zināms, ka ap 2,2 miljoniem autobraucēju varēs izmantot viedtālrunī esošo aplikāciju brīdī, kad policija pieprasīs sniegt informāciju par sevi jeb parādīt autovadītāja apliecību.

Būtiski, ka digitālo autovadītāju apliecību var izmantot, braucot tikai pa Norvēģijas teritorijā esošajiem ceļiem.

Tas nozīmē, ka tiem norvēģim, kas ikdienā ar auto pārvietojas, piemēram, uz Zviedriju, Dāniju vai citviet ārpus Norvēģijas, joprojām būs jāizmanto vecā, labā plastikāta autovadītāja apliecība.

Norvēģijas Ceļu Satiksmes un drošības direkcijas vadītāju apliecības departamenta direktors Sinnove Vebostads, runājot par plastikāta autovadītāja apliecību norietu, uzsvēra, ka mūsdienās nav neviena vērā ņemama argumenta, kas ļautu sodīt autovadītājus par mājās aizmirstu vadītāja apliecību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!