Iespējams, tuvākajā nākotnē sabiedriskā transporta e-talonus nomainīs QR kodi

Iespējams, tuvākajā nākotnē sabiedriskā transporta e-talonus nomainīs QR kodi

Tuvākajā nākotnē plānotas ievērojamas izmaiņas braucienos ar Rīgas sabiedrisko transportu. Sekojot līdzi citu valstu piemēram un tehnoloģiju attīstībai, “Rīgas Satiksme” jau līdz šī gada beigām plāno izstrādāt risinājumu, kas bēdīgi slaveno e-talonu vietā pasažieriem sniegtu iespēju reģistrēt braucienu ar QR kodu biļešu palīdzību. Pagaidām par šādu ierosinājumu ir vēl daudz jautājumu, ieskaitot to, pēc cik tad gadiem īsti varētu sagaidīt šādas izmaiņas.

Rīgas Satiksmes valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa informē, ka jau tiekot domāts par iepirkuma izsludināšanu ar mērķi atrast uzņēmumu, kas spētu nodrošināt QR kodu biļešu ieviešanu. Runājot par jaunā brauciena reģistrācijas risinājuma ieviešanas mērķi, viņa norāda, ka - 

tas būtu veids, kā Rīgas sabiedriskā transporta pasažieri varētu iegādāties biļeti ātrāk, vienkāršāk un tehnoloģiskāk.

Šeit zināmas pārdomas raisa tas, kā gados vecāki cilvēki varētu adaptēties brauciena reģistrēšanai, izmantojot QR kodu, un vai arī šādai sabiedrības grupai jaunā sistēma būs vienkāršāka un ātrāka nekā līdzšinējā e-talonu reģistrēšana.

Dž. Innusa skaidro, ka QR kodu biļešu ieviešanas gadījumā pamata bāzē paliek Rīgas Satiksmes tehnoloģiskā platforma un īpašumtiesības uz tehnoloģiju. Šobrīd zināms arī tas, ka Rīgas Satiksme sākot ar 2021. gadu savā paspārnē paņems visu e-talonu sistēmas uzturēšanu, savukārt sadarbība ar kompāniju “Rīgas karte” tikšot pārtraukta. Vienlaikus šāds solis nekādi nemainīs pasažieru ikdienu un brauciena reģistrēšanu.

Pagaidām atliek vien sekot līdzi virzībai pretī jaunai braucienu reģistrācijas sistēmai Rīgas sabiedriskajā transportā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!