Izveidots mākslīgā intelekta risinājums, kas mēra satiksmes plūsmu

Izveidots mākslīgā intelekta risinājums, kas mēra satiksmes plūsmu

Latvijas jaunuzņēmums “Kleintech” darbojas transporta un loģistikas nozarē. Tas realizējis jau vairākus projektus, kuros ar mākslīgā intelekta palīdzību tiek mērīta satiksmes plūsma, ka arī transportlīdzekļu tehnisko problēmu līmenis.

“Kleintech” Latvijas startapu pulciņā ienāca 2010. gadā, kad sevi pieteica ar apjomīgu un sarežģītu projektu. Sadarbībā ar Latvijas Dzelzceļu tika izveidoti komercapskates jeb dzelzs vārti. Kravas vilcienam, traucoties tiem cauri, tiek noteikts, kādu kravu tas pārvadā. Šo projektu nākotnē plānots papildināt ar risinājumu, kas palielinās drošību uz sliedēm - tiks novērtēts vilcienu tehniskais stāvoklis, lai vajadzības gadījumā tos varētu laicīgi nododot servisā. Jāpiebilst, ka šos vārtus Latvijas Dzelzceļš izmanto kopš 2014. gada. Šobrīd tie izvietoti sešos punktos, kur kravas vilcienu satiksme ir visintensīvākā.

Pēc “Kleintech” sniegtās informācijas - uzņēmums šobrīd izstrādā projektu, kas saistīts ar drošību uz lielceļiem. Tā ietvaros ar novērošanas kameru palīdzību tiek mērīta un novērtēta satiksmes plūsma – kā tā mainās, kāds ir cēlonis tās svārstībām un kāds ir drošības līmenis uz konkrētā lielceļa posma. 

Svarīgi, ka visi mērījumi un novērojumi netiek veikti manuāli, bet gan ar algoritmu palīdzību. Tādā veidā iespējams noteikt lielceļu posmu noslodzi, kā arī brīdināt autovadītājus par bīstamajām vietām, kurās nepieciešams samazināt ātrumu.

Bez šiem diviem ar transportu un loģistiku saistītiem projektiem izstrādāts arī risinājums, kurš ar algoritma palīdzību mēra veloceliņa noslodzi un fiksē velobraucēju plūsmas svārstības. Tāpat risinājumi piedāvāti arī tirdzniecības jomā. Tiek veikts apmeklētāju monitorings, ar kura palīdzību nosaka, kurās veikala zonās klienti uzturas visvairāk.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!