Japāna 2019. gadā plāno nosūtīt bezpilota kuģi pāri Klusajam okeānam

Japāna 2019. gadā plāno nosūtīt bezpilota kuģi pāri Klusajam okeānam

Japānas lielākā jūras kravu pārvadājumu kompānija Nippon Yusen 2019. gadā paredzējusi sākt bezpilota jeb autonomā kuģa izmēģinājumus. Plānots, ka kuģis bez apkalpes palīdzības šķērsos Kluso okeānu un sasniegs ASV, vēsta aģentūra Bloomberg.

Atbilstīgi Monohakabi Tehnoloģiskā institūta (Nippon Yusen apakšvieības) vadītāja Hidejuki Ando vārdiem,

brauciena laikā uz kuģa gan atradīsies arī apkalpe, kura drošības apsvērumu dēļ uzraudzīs pārvietošanos.

Pagājušajā gadā Nippon Yusen paziņoja, ka kopīgi ar radiolokācijas ražotāju Furuno Electric un kompānijām Japan Radio un Tokyo Keiki analizē metodes, kā novērst autonomo kuģu sadursmes. Arī Mitsui O.S.K. Lines un Kawasaki Kisen Kaisha, Japānas attiecīgi otrā un trešā lielākās jūras kravu pārvadāšanas kompānijas, ir atzinušas, ka izstrādā savas autonomās kuģošanas tehnoloģijas, tomēr nav nosaukušas pirmo izmēģinājumu termiņus.

Jāatgādina, ka Japānas valdība, sadarbībā ar valsts vadošajām korporācijām, ir apsolījušas jau līdz 2025. gadam izveidot visu bezpilota kuģniecībai nepieciešamo infrastruktūru. Autonoma kuģniecība tiek uzskatīta par perspektīvu virzienu, kas teorētiski var ļaut jūras kravu pārvadājumu kompānijām visā pasaulē ietaupīt līdz 334 miljardiem ASV dolāru gadā, kā arī palielināt kuģošanas drošību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!