Japāna sāk darbu pie nākotnes vilciena testēšanas

Japāna sāk darbu pie nākotnes vilciena testēšanas

Ne vien tehnoloģiski attīstīti, viedi, digitāli un videi draudzīgi, bet arī zibens ātri būs nākotnes transportlīdzekļi. Liekot saprast, ka nākotne ir krietni tuvāk nekā domājam, Japāna jau šobrīd sākusi testēt pasaulē ātrāko vilcienu, kas savus pasažierus jau 2030. gadā mirkļa ātrumā nogādās uz noteikto galamērķi.

Pēc amerikāņu ziņu medija CNN sniegtās informācijas – Japāna aizvadītajā piektdienā sākusi visai apjomīgus testa darbus pie pasaulē ātrākā vilciena Shinkansen ALFA-X pilnveides. Tiek norādīts, ka testēšana ilgs trīs gadus, kas, domājams, ir visai atbilstošs laika periods, ņemot vērā maksimālo ātrumu, ko vilciens spēs veikt. Ātrvilciens burtiski acumirklī nogādās pasažierus plānotajā galapunktā, traucoties ar ātrumu 360 km/h un nodrošinot sev pasaulē ātrākā vilciena godu.

Taču tā maksimālais ātrums vajadzības gadījumā spēs sasniegt pat 400 km/h.

Zīmīgi, ka jaunais ātrvilciena modelis ātruma ziņā pārspēs iepriekš Ķīnā radīto Fuxing vilcienu. Tas pārvietojas ar 10km/h mazāku ātrumu nekā Shinkansen ALFA-X, kaut arī sākotnēji tika lēsts, ka Fuxing maksimālais ātrums arī būs 400km/h.

Shinkansen ALFA-X radītāji uzskata, ka ALFA-X ātrvilciena modelis iezīmē jaunu izaugsmes posmu Shinkasen ātrgaitas dzelzceļa līniju jomā Japānā, kā arī veicina ātrgaitas dzelzceļa pakalpojumus attīstīties aizvien tuvāk nākotnes un tehnoloģiju virzienam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!