Jaunā e-zvana sistēma operatīvākai cietušo glābšanai

Jaunā e-zvana sistēma operatīvākai cietušo glābšanai

Jaunās automātiskās avārijas zvanu sistēmas jeb e-zvana būtība ir piezvanīt glābējiem, kā arī sniegt avārijas atrašanās vietas koordinātes, ja noticis smags ceļu satiksmes negadījums. Tādā veidā glābēji varēs ātrāk un operatīvāk sniegt palīdzību avārijā cietušajiem. Īpaši noderīga šī sistēma ir tādās situācijās, ja negadījums noticis nomaļā vietā vai arī apkārt nav citu cilvēku, kas varētu sniegt palīdzību.

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegtās informācijas dispečeri saņem e-zvanu, kurā tiek sniegta informācija ne tikai par negadījuma atrašanās vietu, bet arī par to, cik cilvēku cietuši, kāds degvielas veids automašīnā izmantots, kā arī kāda tipa mašīna tā ir.

Praktiski e-zvana saņemšana notiks tā, ka transportlīdzeklī iebūvētais e-zvana modulis nosūtīs izsaukumu 112 zvanu centra operatoriem un sniegs minēto informāciju.  Pēc tam tiks izveidots balss sakaru kanāls ar glābšanas dienestu. Glābēji veiks automātisko zvanu uz avārijā cietušo mašīnu, ja neviens neatbildēs, uz notikuma vietu tiks nosūtīti glābēji.

Svarīgi zināt, ka e-zvana sistēma neinformēs glābējus, ja noticis sīks negadījums, kura rezultātā mašīna tikusi nedaudz apskrambāta. Lai e-zvana sistēma informētu glābējus, jānotiek smagam ceļu satiksmes negadījumam, kura rezultātā nostrādā drošības spilveni. Tas arī ir noteicošais, lai signāls par to, ka notikusi avārija, sasniegtu palīdzības dienestu.

Jāpiebilst, ka pēc veiktajiem testiem ar e-zvana sistēmu, tika noskaidrots, ka jaunā sistēma glabēju ierašanās laiku uz avārijas vietu samazina pat par pusi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!