Jaunos auto papildinās virkne gudro drošības tehnoloģiju

Jaunos auto papildinās virkne gudro drošības tehnoloģiju

Ņemot vērā to, ka ik gadu ceļu satiksmes negadījumos iet bojā vairāki tūkstoši cilvēku, pērn sasniedzot pat 25 000 bojāgājušo slieksni, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nobalsojuši par nozīmīgām izmaiņām jauno auto ražošanā. Konkrētāk, ražotājam transportlīdzekļi būs jāaprīko ar virkni tehnoloģiju gan paša vadītāja, gan citu satiksmes dalībnieku drošības palielināšanai.

Jaunie noteikumi, kas tika pieņemti teju vienprātīgi – ar 578 balsīm par, 30 – pret, paredz, ka ražotājiem jaunās mašīnas sākot ar 2022. gadu būs jāpapildina ar vairākām drošības tehnoloģijām. Piemēram, transportlīdzeklī jābūt tehnoloģijai, kas, izmantojot informāciju no ceļa zīmēm un kartēm, brīdinās, ja vadītājs pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu. Šis risinājums gan sniegs tikai brīdinošu funkciju un automātiski nesamazinās braukšanas ātrumu, ja tas pārsniegts. Taču vairumam vadītāju, ieklausoties šīs viedās tehnoloģijas brīdinājumā un braucot ar atļauto ātrumu,

vieni no lielākajiem ieguvumiem varētu būt mazāka iespēja izraisīt negadījumu, kā arī pat vairāku simtu eiro ietaupījums soda naudās.

Vēl viena tehnoloģija, kas pēc pāris gadiem padarīs auto drošāku, ir alkoatslēga. Domājams, var nojaust, ka šis risinājums saistīts ar ierobežojumiem braukt alkohola reibumā. Konkrētāk, alkoatslēga ir iekārta, kas vadītājam neļauj iedarbināt mašīnas dzinēju situācijā, ja tā konstatē, ka šofera izelpā ir pārāk liela alkohola koncentrācija.

Sarakstu papildina arī risinājums, kas, domājams, samazinās mūsdienās ļoti aktuālu problēmu – uzmanības trūkumu satiksmei. Tās ir iekārtas, kas kontrolēs, vai vadītājs nav novērsis uzmanību no ceļa. Arī “melnajai kastei” atradīsies vieta jaunajos, uz drošību orientētajos spēkratos. Avārijas bremzēšanas sistēma jau tagad nepieciešama autobusos un kravas auto. Taču sākot ar 2022. gadu šī sistēma būs obligāta arī vieglajās mašīnās.

Liela daļa no minētajām drošības tehnoloģijām jaunajās automašīnās būs nepieciešamas no 2022. gada. No 2024. gada maija šiem risinājumiem jābūt kā obligātai sastāvdaļai jau esošajos modeļos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!