Latvenergo padarīs pieejamākas elektroauto uzlādes iespējas Latvijā

Latvenergo padarīs pieejamākas elektroauto uzlādes iespējas Latvijā

Elektriskos transportlīdzekļus par savu ikdienas sabiedroto izvēlas aizvien vairāk iedzīvotāju, arī valsts sektors cenšas neatpalikt, videi draudzīgāku sabiedrisko transportu pamazām integrējot arī pilsētu ielās. Aktīvākai elektroauto iegādei viens no būtiskākajiem šķēršļiem ir uzlādes staciju trūkums. Vēloties situāciju uzlabot, AS “Latvenergo” nolēmis uzsākt jaunu biznesa virzienu, sniedzot elektrisko transportlīdzekļu uzlādes pakalpojumus.

Uzņēmums “Latvenergo” oficiāli nācis klajā ar patīkamiem jaunumiem elektroauto īpašniekiem, drīzumā piedāvājot jaunu pakalpojumu – zīmola “Elektrum” elektrouzlādes staciju tīklu. Pirmie uzlādes punkti, kuros “pabarot” savus spēkratus, atradīsies Rīgā un Jūrmalā. Divas uzlādes stacijas būs pieejamas Rīgā, kurās vienlaikus varēs uzlādēt divus auto un vienu elektrisko motociklu. Klientiem būs pieejamas gan ātrās (50 kW), gan pusātrās (22 kW) uzlādes iespējas. Savukārt Jūrmalas uzlādes punktā ar 50 kW jaudu sākumā būs iespējams uzlādēt tikai vienu elektrisko spēkratu.

Būtiska iezīme, kas atšķirs Latvenergo uzlādes punktus no Ceļu satiksmes un drošības dienesta  “e-mobi” tīkla, būs maksas kārtība.

Ja “e-mobi” klientiem jāmaksā par patērēto laiku, kas nepieciešams elektromobiļa uzlādei, tad Elektrum uzlādes staciju tīklā jānorēķinās par patērētajām kWh. Runājot par iemeslu šādam apmaksas variantam, Latvenergo valdes loceklis Kaspars Cikmačs norādīja uz sarunām ar potenciālajiem klientiem. Tika secināts, ka cilvēkiem patīk zināt to, cik liels enerģijas daudzums uzlādēts, kā arī augstu novērtēts tas, ja uzlādes process līdzinās ierastajai degvielas ieliešanai bākā. Kā uzsvēra K. Cikmačs – vēl viens iemesls elektrisko auto uzlādes staciju biznesa uzsākšanai ir vide un tai tik cieši piesaistītā, aizvien pieaugošā cilvēku vēlme pēc elektriskā transportlīdzekļa.

Jāpiebilst, ka samaksāt par uzlādi varēs modernā un mūsdienās visai ierastā veidā -  ar Elektrum mobilās aplikācijas palīdzību, piesaistot tai norēķinu karti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!