Latvietis rada mobilo aplikāciju dronu satiksmes regulēšanai

Latvietis rada mobilo aplikāciju dronu satiksmes regulēšanai

Kamēr vēl zināmas neērtības sagādā pašreizējo transportlīdzekļu (autotransporta) satiksmes regulācija, tehnoloģiju attīstības iespaidā jāsāk jau meklēt risinājumi nākotnes transporta īpašnieku vajadzībām. Mazie, lidojošie droni ir ierīces, kas šobrīd attīstās ļoti strauji, iezīmējot savu vietu nākotnes transporta kartē kā risinājums ērtai kravu pārvadāšanai, tā arī izklaidei. Un likumsakarīgi, ka tiem vajag arī atbilstošu pārvaldību.

Ideju par efektīvāku dronu pārvaldību, konkrētāk, to satiksmes vadību, atklājis jaunuzņēmuma Drone Pilot izveidotājs un īpašnieks, vien 23 gadus vecais Kristers Jurševskis. Runājot par savu radīto risinājumu – mobilo aplikāciju, kas nosaukta uzņēmuma vārdā - “Drone Pilot”, viņš atklāja, ka tā paredzēta kā palīgrīks jebkuram drona īpašniekam. Galvenā pievienotā vērtība šai lietotnei ir tāda, ka tā padara efektīvāku un drošāku mazo, bet jaudīgo lidoņu satiksmi, kas ar katru gadu turpina piepildīt debesis, kā Latvijā, tā pasaulē. Risinājums dod iespēju redzēt vietas, kur drons drīkst un kur nedrīkst lidot, kā arī dažādus ierobežojumus lidošanai.

Kā norādīja Drone Pilot īpašnieks –

risinājuma lietošana pati par sevi nav sarežģīta, to var lietot arī drona īpašnieks bez priekšzināšanām par dronu vadību. 

Runājot par paša risinājuma attīstību, K. Jurševskis atklāja, ka sākumā tas bija paredzēts tikai Latvijas tirgum, taču saprotot, ka nopietnas konkurences neesot arī Eiropā, tika nolemts ar ideju izvērsties plašākā tirgū. Pagaidām ideja no dronu vadības izaugusi mobilajā aplikācijā, kas pieejama Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā un drīzumā arī Norvēģijā, taču Drone Pilot plāni nākotnei neļauj atvilkt elpu.

Pašreiz norit darbs pie dronu pilotu vides izveides, kas vēlāk sniegs iespēju visiem dronu īpašniekiem vienuviet komunicēt, dalīties padomos un ieteikumos gan dronu vadībā, uzturēšanā, gan citos aspektos. Kā uzsver Drone Pilot īpašnieks, uzņēmumam vēl nepieciešamas 250 tūkstošus eiro lielas investīcijas, kas palīdzētu līdz galam realizēt ieceri par vidi dronu īpašniekiem, kā arī tīmekļa vietnes un servera risinājumus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!