Latvija ar kaimiņvalstīm veicinās digitalizēta autoceļa attīstību

Latvija ar kaimiņvalstīm veicinās digitalizēta autoceļa attīstību

Kaut arī viens no iespaidīgākajiem notikumiem 5G pasaulē “5G Techritory” vēl turpinās, šis pasākums jau nesis pirmos augļus sadarbības attīstībā un 5G iespēju gudrākā un pārdomātākā lietošanā. 5G Techritory ietvaros Latvija kopā ar kaimiņvalstīm – Lietuvu, Igauniju un Poliju vienojušās par kopīgu ceļakarti ar mērķi veicināt savienotas un automatizētas braukšanas, kā arī 5G attīstību autoceļa “Via Baltica” posmā.

Pēc Satiksmes ministrijas sniegtās informācijas - 5G tehnoloģijā balstīta infrastruktūra galvenajos transporta maršrutos ir priekšnosacījums, lai spētu izveidot ilgtspējīgu mobilitāti un būtiski uzlabot satiksmes drošību. Tieši tāpēc Baltijas valstis kopā ar Poliju 5G Tecritory ietvaros nākušas klajā ar uzdevumiem, ko nepieciešams paveikt, lai būtiski uzlabotu autoceļa “Via Baltica” posmu Tallina - Rīga – Kauņa – Lietuvas/Polijas robeža.

Darāmo darbu sarakstā tika minēta gan savienotas un automatizētas braukšanas, gan inovāciju attīstība un izvēršana gar šo autoceļu.

Valstis arī paspējušas konkrētāk vienoties par principiem, kā plānot nepieciešamo infrastruktūru un sasniegt autoceļa posma attīstībai vajadzīgos resursus.

Lai darbi raitāk ietu uz priekšu, jau šobrīd tiek veikta elektronisko sakaru infrastruktūras kartēšana gar minēto autoceļa posmu. Balstoties uz kartēšanā iegūtajiem rezultātiem, varēs iegūt informāciju par infrastruktūras trūkumiem un apzināt nepieciešamo investīciju apjomu, kas vajadzīgs mērķu sasniegšanai. Šajā projektā laba sadarbība ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, tāpēc drīzumā plānota plašāka iesaistīto pušu diskusija, kurā piedalīsies arī attiecīgās institūcijas un regulatīvās iestādes.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits norādījis, ka vienošanās par kopēju pieeju infrastruktūras izveidē ir būtisks solis ceļā uz Via Baltica digitalizāciju. Nākamais solis paredz privātā un pašvaldību sektora iesaisti, lai kopīgi vienotos par projekta īstenošanu. Būtisks aspekts šajā projektā esot arī Eiropas Savienības un privātā finansējuma piesaiste. 

Jāpiebilst, ka jau pērn, pirmajā 5G Techritory visu trīs Baltijas valstu ministri iesāka projekta virzību, parakstot kopīgu saprašanās memorandu un vienojoties par 4G+ un 5G tīklu ieviešanu minētajā Via Baltica posmā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!