Latvijā ražotie droni gatavojas iekarot pasaules debesskrāpjus

Latvijā ražotie droni gatavojas iekarot pasaules debesskrāpjus

Bezpilota aparāti jeb droni jau labu laiku nekalpo tikai kā rīks foto un video uzņemšanai. Šobrīd šī lidaparāta sniegtās iespējas izmanto virknē jomu, piemēram, ražošanā un pakalpojumu sniegšanā. Taču Latvijas uzņēmums “Aerones” spēris soli tālāk, radot dronus, kas kalpo kā palīgs augstceltņu tīrīšanā un ugunsdzēšanas darbos.

“Aerones” projektu vadītājs Mārtiņš Ummers, runājot par uzņēmuma radīto dronu spēju sekmīgi funkcionēt, kas ietver arī smagumu celšanu, īpaši akcentēja dronu ražošanas pieejas. Viena no tām – ierīces izveidē tiek izmantoti 28 motoriņi, kas nodrošina atbilstošu celtspēju, tādējādi bezpilota lidaparāts ir spējīgs pacelt kravas, kas sasniedz pat 200 kg lielu svaru.

Vēl viena ražošanas pieeja, ko uzsvēra “Aerones” projektu vadītājs, ir paša drona darbības principi.

Uzņēmuma izstrādātie droni darbojas nevis uz baterijām kā vairums līdzinieku, bet gan ar elektrības palīdzību, esot pieslēgtiem pie rozetes.

Kā galveno iemeslu tam M. Ummers norādīja iespēju ierīci izmantot krietni ilgāk un paplašināt tās funkcijas. Viņš piebilda, ka uzņēmumā esot arī speciāls ģenerators, kas dronu ļauj izmantot neierobežotu laiku. Šāda iespēja lieliski noder gadījumos, kad nepieciešams, piemēram, dzēst ugunsgrēku kādā augstceltnē. Bezpilota lidaparāts ir spējīgs piekļūt citkārt grūti aizsniedzamām vietām un darboties tik ilgi līdz ugunsgrēks apdzēsts.

Tikpat sekmīgi kā apdzēst liesmas augstceltnē, “Aerones” radītie droni ir spējīgi arī mazgāt debesskrāpjus un vēja turbīnas. Piemēram, situācijā, kad nepieciešams notīrīt vēja turbīnu, dronam tiks pievadīta gan elektrība, gan nepieciešamie tīrīšanas līdzekļi, tā vienā piegājienā ļaujot darbu paveikt divās stundās jeb 5 – 10 reizes ātrāk nekā, strādājot cilvēkam. Tāpat ierīce ir spējīga darboties arī sliktos laikapstākļos - gan lielā vējā, gan lietū.

Pašlaik uzņēmumā “Aerones” vēl nav sākta masveida dronu ražošana, taču jau šobrīd ir izveidojusies rinda ar potenciālajiem ierīces pircējiem no dažādām pasaules valstīm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!