Lidojoši taksometri jau nākamajā desmitgadē būs realitāte

Lidojoši taksometri jau nākamajā desmitgadē būs realitāte

Šķiet, ka vēl pirms dažiem gadiem tāds transportlīdzeklis kā lidojoša automašīna bija kaut kas, ko tikai fantāzijas filmās var ieraudzīt un realitātē nekas tāds vēl ilgi nebūtu iespējams. Tomēr laiki mainās līdz ar tehnoloģiju straujo attīstību, un jau šodien tāds transportlīdzeklis kā lidojošs bezpilota gaisa taksometrs jau eksistē. Lai gan tas vēl ir tikai sākumā stadijā, šī taksometra izstrādātāji jau tuvākajos gados plāno to integrēt gaisa satiksmē.

Lidojošs taksometrs, kuru var pasūtīt, izmantojot mobilo aplikāciju? Par šādu lēcienu transporta attīstība parūpējies Vācijas startaps “Lilium”, kurš šo risinājumu padarīt par realitāti plāno jau nākamo sešu gadu laikā – informē amerikāņu ziņu medijs CNN. Jaunuzņēmums vakar atklāja savu nākotnes transporta risinājumu – pirmo bezpilota elektrisko gaisa taksometra prototipu Lilium Jet ar piecām sēdvietām. Taksometrs, kurš savu pirmo lidojumu veicis šī mēneša sākumā, būs daļa no lietotnē balstītā lidojošo taksometru servisa. Uzņēmuma Lilium pārstāvji norādīja, ka šādu lidojošo taksometru servisu dažādās pasaules pilsētās varētu piedāvāt līdz 2025. gadam.

Būtiski, ka Lilium Jet stundas laikā spēj pieveikt pat līdz 300 kilometriem lielu attālumu, turklāt – ar vienu uzlādi.

Taksometrs aprīkots ar 36 elektromotoriem, kas tam ļauj pacelties gaisā, kā arī nolaisties uz zemes.

Runājot par to, cik daudz šāds lidojums pasažierim varētu izmaksāt, startapa pārstāvji atbildēja, ka lidojuma cena varētu diezgan līdzīga ar braucienu parastajā taksometrā. Tikmēr Lilium izpilddirektors Daniels Vigands (Daniel Wiegand) uzsvēra, ka pirmā bezpilota elektriskā gaisa taksometra izveide ļāvusi spert milzīgu soli ceļā uz to, lai pilsētas gaisa mobilitāte kļūtu par realitāti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!