Lielākā daļa iedzīvotāju uzskata elektriskos skrejriteņus par bīstamiem satiksmē

Lielākā daļa iedzīvotāju uzskata elektriskos skrejriteņus par bīstamiem satiksmē

Sekojot jaunākajām mobilitātes tendencēm, elektriskie skrejriteņi šogad ieripojuši arī Latvijā, īpaši pilsētnieku vidū kļūstot par visai pieprasītu transportlīdzekli. Kaut arī salīdzinoši videi tas ir draudzīgāks, liela daļa iedzīvotāju par elektriskā skrejriteņa klātbūtni nebūt nav apmierināti. Kā noskaidrots nesen veiktā pētījumā – lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju elektriskos skrejriteņus uzskata par draudu savai drošībai.

Šobrīd Latvijā iespējams iznomāt nu jau vairāk nekā 1000 elektrisko skrejriteņu, to skaits šī gada laikā strauji pieaudzis. Taču līdz ar šo braucamrīku biežāku parādīšanos satiksmē un vienlaikus nepilnīgo normatīvo aktu regulējumu par elektrisko skrejriteņu lietošanu, fiksēti jau pirmie negadījumi, kuros iesaistīts elektriskā skrejriteņa vadītājs. Šādu situāciju iespējamība lielākoties gājējos raisa bažas par savu drošību. Aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentu, apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” un pētījumu centrs “SKDS” noskaidrojuši, ka 73% Latvijas iedzīvotājiem elektriskie skrejriteņi raisa draudus drošai satiksmei. Tikmēr vēl 25% aptaujāto viedoklis ir vēl kritiskāks, uzsverot, ka šie transportlīdzekļi pat ļoti apdraud satiksmes drošību.

Iedzīvotāju skeptisko viedokli pret elektriskajiem skrejriteņiem pastiprina arī notikušo negadījumu skaits.

Pēc Valsts policijas datiem - augustā vien reģistrēts 21 negadījums, kuros iesaistīts elektriskais skrejritenis.

Par to, ka steidzami būtu nepieciešamas izmaiņas normatīvo aktu regulējumā, liecina arī atlīdzību pieteikumu pieaugošais skaits par negadījumiem, kuros cietuši cilvēki, pārvietojoties ar šo transportlīdzekli.  

Apskatot, kā elektrisko skrejriteņu klātesamību satiksmes plūsmā uztver mūsu kaimiņi – igauņi un lietuvieši, izrādās, ka Lietuvā skepse pret šiem transportlīdzekļiem ir vēl izteiktāka. 85% Lietuvas iedzīvotāju elektriskos skrejriteņus uzskata par draudu drošībai. Tikmēr Igaunijā vien 67% iedzīvotāju izjūt nedrošību un bailes, pārvietojoties līdzās elektriskajiem skrejriteņiem. Šeit jāatzīst, ka atšķirības visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāju viedokļos, iespējams, meklējamas normatīvo aktu regulējumā. Kamēr Lietuvā un Latvijā ar elektriskajiem skrejriteņiem var pārvietoties gan pa gājēju, velo ceļiem un brauktuvi, Igaunijā ar šo braucamrīku pa gājēju ietvēm pārvietoties aizliegts, taču atļauts braukt pa velo infrastruktūru.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!