Lielbritānijā mākslīgais intelekts palīdz labot ielu segumu

Lielbritānijā mākslīgais intelekts palīdz labot ielu segumu

Lielbritānijas pilsētas Blekpūlas (Blackpool) iedzīvotājiem ceļš uz labāku nākotni tiek bruģēts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Šķiet, ka šīs pilsētas ielu asfalta segumā drīzumā vairs nebūs sastopama pat vismazākā bedrīte. To palīdz panākt nekas cits kā mākslīgā intelekta risinājums, ar kura palīdzību tiek identificētas kritiskākās bedres uz ielām un tūlīt pat atjaunots bojātais ceļa segums.

Ceļu seguma efektīvākā atjaunošanā “Project Amber” ietvaros pilsēta izmanto mašīnmācīšanās programmatūru, tādā veidā precīzi identificējot nopietnākās bedres un konkrēto ceļa posmu, kas jāatjauno. Darbam nepieciešamos datus programmatūra iegūst no satelīta attēliem. Zināms, ka

kopš pērnā gada vasaras Blekpūlā mākslīgais intelekts palīdzējis identificēt vairāk nekā 5000 vietas, kas labojamas ceļu segumā.

Tāpat tiek apgalvots, ka šī Lielbritānijas pilsēta ir pagaidām pirmā, kas izmanto šādu tehnoloģiju, lai atjaunotu ielu segumu.

Mākslīgais intelekts palīdz ne tikai ātrāk un efektīvāk noteikt tos ceļu posmus un konkrētās bedres, kur nepieciešama ceļu remontstrādnieka čaklā roka, bet šādā veidā palīdz arī ietaupīt ievērojamus finanšu resursus. Aprēķināts, ka līdz šim Blekpūla ietaupījusi vairāk nekā 1.18 miljonus eiro, salīdzinot, ja ceļu remontos tiktu izmantotas tradicionālās metodes. Ietaupīto naudu pašvaldība, kā reiz, novirzīs turpmākai ceļu kvalitātes uzlabošanai.

Blekpūlas padomes pārstāvis Freds Džeksons uzsvēris, ka “Project Amber” un mākslīgā intelekta izmantošana ceļu seguma atjaunošanā ir vēl viena tālredzīga un inovatīva pieeja, kas sniegs ne tikai ievērojamus naudas resursu ietaupījumus, bet arī dos labumu pašiem iedzīvotājiem. Pilsētas pašvaldības vadītājs Stīvs Berijs tikmēr norādījis, ka “Project Amber” ir labs piemērs, ko arī citas pašvaldības varētu ieviest, tādējādi panākot zemākas autoceļu uzturēšanas izmaksas.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!