LMT kļūst par daļu no 5G Automotive asociācijas

LMT kļūst par daļu no 5G Automotive asociācijas

Balstoties uz 5G Automotive asociācijas sniegto informāciju, tā ir globāla starpnozaru organizācija, kas ietver kompānijas, kuras pārstāv automobiļu, tehnoloģiju un telekomunikāciju nozares. Tās sadarbojas, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu risinājumus nākotnes mobilitātei un transporta pakalpojumiem, kuri ietver arī inteliģento transporta tehnoloģiju attīstību.

Kooperatīvās inteliģentās transporta sistēmas (C-ITS) ir risinājums, kas ļauj nodrošināt viedāku un pārdomātāku satiksmi uz ceļiem.

Tās ar bezvadu sakaru palīdzību sniedz iespēju sazināties savā starpā uz ceļa esošiem automobiļiem. C-ITS arī nodrošina saziņu starp transportlīdzekli un dažādiem infrastruktūras elementiem, ieskaitot luksoforus, ceļazīmes un citus. Šāda funkcija lieti noder, piemēram, situācijās, kas satiksmē iesaistīta neatliekamās palīdzības mašīna vai kāds cits operatīvais transportlīdzeklis, kuram ātri nepieciešams nokļūt uz notikuma vietu pēc izsaukuma. Tādējādi C-ITS padara satiksmi krietni vien ērtāku, ātrāku un drošāku, samazinot arī ceļu negadījumu skaitu.

LMT prezidents Juris Binde, runājot par 5GAA veiksmīgas darbības priekšnoteikumiem, norāda, ka svarīga ir sadarbība.

Pirmkārt, sadarbība starptautiskā līmenī, kas nodrošina inteliģento transporta sistēmu veiksmīgu un vienotu darbību iesaistīto valstu teritorijās. Otrkārt, sadarbība starp iesaistīto nozaru pārstāvjiem, nodrošinot vienotus tehnoloģiju standartus, sistēmu informācijas apmaiņu, kā arī atbilstošu tiesisko regulējumu.  

Pēc LMT sniegtās informācijas, LMT jau sniedzis nozīmīgu artavu inteliģento transporta sistēmu attīstībā. Uzņēmums kopā ar ASV tehnoloģiju kompāniju Qualcomm un 5GAA šovasar organizēja pirmo Baltijas Apvienoto inteliģento transporta sistēmu forumu. Forums noslēdzās ar dalībnieku vienošanos par nepieciešamību veidot „Baltijas digitālo transporta koridoru” no Helsinkiem cauri Baltijas valstu galvaspilsētām. Šāds risinājums sekmētu satiksmes drošības palielināšanos, samazinātu degvielas patēriņu un kaitīgo izmešu ietekmi uz vidi.

Jāpiebilst, ka 5G Automotive asociācija izveidota 2016. gada septembrī, apvienojot lielu skaitu dalībnieku, ieskaitot arī astoņas lielās kompānijas, kuras dibināja šo asociāciju -  AUDI AG, BMW Group, Daimler AG, Ericsson, Huawei, Intel, Nokia un Qualcomm Incorporated.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!