Magna vadītājs uzskata par pārvērtētiem elektromobiļus un autopilota tehnoloģijas

Magna vadītājs uzskata par pārvērtētiem elektromobiļus un autopilota tehnoloģijas

Pasaulē lielāko autodetaļu ražotāja Magna vadītājs Dons Volkers paziņojis, ka gan elektriskais transports, gan autopilota tehnoloģijas ir daudzkārt pārvērtēti, vēsta Clean Tehnica (raksts lasāms šeit).

Atbilstīgi uzņēmēja vārdiem, galvenais iemesls, kamdēļ uzņēmumu vadītāji un citi ar nozari saistīti cilvēki regulāri runā par EV un autopilotiem ir reklamēšanās un vēlme izskatīties progresīvākiem par konkurentiem. Tikmēr patiesībā autoražotāji ir ļoti inerti, bet visi termiņi, kas tiek minēti, ir nereāli, par ko liecina arī līdzšinējā pieredze.

D. Volkers arī piebildis, ka gadījumā ja autoražotāji nevis bārstītos ar solījumiem, bet gan publiski runātu tikai par to, kam tic viņi paši, situācija izskatītos pavisam savādāka, nekā pašlaik un Magna vadītājam nenāktos klausīties kritiku un apgalvojumus, ka viņš neredz sev apkārt notiekošās pārmaiņas. „Patiesībā viņi domā līdzīgi man, taču ir spiesti radīt inovativitātes ilūziju,” izteicies uzņēmējs.

Kā vienu no piemēriem viņš minējis prognozi, ka 2025. gadā 25% automobiļu visā pasaulē darbinās elektrība, kas, jāpiebilst, nav pati optimistiskā no prognozēm. Pēc D. Volkera domām, šis rādītājs atradīsies 3-6% robežās, pie kam 6% sasniegšana lielā mērā būs atkarīga no situācijas Ķīnas tirgū.

Tādu pat skepsi uzņēmējs paudis arī attiecībā uz autopilota tehnoloģijām, norādot ka 2025. gadā 17% visā pasaulē pārdoto automobiļu joprojām būs vispār bez jebkādām autopilota funkcijām,

bet tikai 4% būs ar „autonomijas ceturto līmeni”, kamēr 79% būs 1-3 līmeņa automašīnas. Savukārt autonomijas piektā līmeņa (kuru BMW sola jau 2021. gadā), nebūs arī pēc desmit gadiem, uzskata Magna vadītājs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Slokas iela 31-11, Rīga, LV-1048
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!