Mikroautobusu ražošana Latvijā varētu atdzimt jaunā kvalitātē

Mikroautobusu ražošana Latvijā varētu atdzimt jaunā kvalitātē

Savulaik Rīgas autobusu fabrikas (RAF) ražotie mikroautobusi ne vienam vien palikuši labā atmiņā. Nu šiem leģendārajiem spēkratiem ir iespēja atdzimt – jau nedaudz citādākā veidolā. Auto inženieris Andris Dambis ir cieši apņēmies panākt to, lai jau šogad Latvijas satiksmē tiktu integrēti Latvijā ražoti elektriskie mikroautobusi “OPP”.  

Auto inženieris Andris Dambis, kurš ikdienā gan remontē automašīnas, gan arī ražo elektromobiļus,  savā karjerā ir izveidojis vairākus elektriskos transportlīdzekļus, arī tādus, kas pat pabijuši starptautiskās sacensībās, piemēram, Dakāras rallijā. Papildus saviem ikdienas pienākumiem, A. Dambis strādā pie vairākiem projektiem, tostarp pie elektriskā pilsētas mikroautobusa “OPP” (opportunity – iespēja). Pašreiz šis projekts nonācis sertificēšanas stadijā, lai elektrisko pilsētas mikroautobusu varētu reģistrēt kā Latvijā, tā arī citās valstīs.

Apskatot nedaudz tuvāk mikroautobusa “OPP” projektu – tas veidots kā pilsētas transportlīdzeklis, kurā būtu iespējams pārvadāt 18 pasažierus. Viena no “OPP” pievienotajām vērtībām ir tā, ka tas ir elektriskais mikroautobuss. Kā norāda A. Dambis –

būtisks ieguvums “OPP” šoferim būs tas, ka mikroautobusu iespējams uzlādēt, nemaz neizkāpjot no tā ārā.

Uzlādi varēs veikt galvenokārt divos veidos – no parastās 220V rozetes, kas prasīs salīdzinoši daudz laika, taču pastāv arī labāka alternatīva. Izmantojot īpašus Japānā ražotus akumulatorus un pantogrāfu (ierīce, kas atrodas uz elektromobiļa jumta un sniedz elektrisko enerģiju no kontaktvada). Ja mikroautobuss pilsētas satiksmē nobraucis desmit kilometrus, ceļā pavadot apmēram stundu, tad transportlīdzekļa uzlāde šādā veidā prasītu vien apmēram piecas minūtes.

 “OPP” radītājs Andris Dambis uzsver vēl vienu elektriskā mikrautobusa “OPP” priekšrocību – tam nav nobraukuma ierobežojumu - ar to var braukt bez apstājas. Vienīgie ierobežojumi vismaz Latvijā varētu būt atbilstoša infrastruktūra, kā arī uzlādes vietu pieejamība.

Pašlaik ir izveidots viens “OPP” elektriskā mikroautobusa eksemplārs, cerot, ka šī gada sākumā varētu uzsākt šāda veida transportlīdzekļu ražošanu pilsētas vajadzībām.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!