Mobilitāti Latvijas laukos cer veicināt ar elektriskajiem velosipēdiem

Mobilitāti Latvijas laukos cer veicināt ar elektriskajiem velosipēdiem

Elektrisko skrejriteņu koplietošanas sistēmas izmantošana ne vien pasaulē, bet arī Latvijā pierādījusi sevi kā mobils veids, kā veikli un ātri pārvietoties pilsētā, vien pretrunīgākus viedokļus saņemot par drošību. Nu iedzīvotāju un tūristu vajadzībām līdzīgu koplietošanas sistēmu ar velosipēdiem vēlas ieviest Vidzemē. 

Projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos (MARA)” ietvaros šogad testa režīmā pāris Vidzemes pilsētās plānots izmēģināt līdzīgu pakalpojumu, kādu nodrošina elektrisko skrejriteņu koplietošanas sistēma – elektrisko velosipēdu koplietošanu. Projekta mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Latvijas lauku reģionos.

Šo sistēmu plānots testēt tajās Vidzemes pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits sasniedz piecus līdz desmit tūkstošus un atrodas lauku reģionos.

MARA pārstāvji, pamatojot, kāpēc elektrisko velosipēdu koplietošanas sistēma būtu nepieciešama lauku reģionos, kā galveno iemeslu minēja motorizēto transportlīdzekļu samazināšanos šajās vietās. Tas ietekmē gan vietējos iedzīvotājus, gan arī tūristus, kas vēlas doties uz apskates objektiem bagāto Vidzemi. Piemēram, dodoties pastaigā pa dabas takām vai Gaujas Nacionālo parku, bieži vien rodas problēmas brīdī, kad pēc kārotā galamērķa sasniegšanas jāatgriežas maršruta sākumpunktā. Šādos gadījumos lieti noderētu elektriskā velosipēda koplietošanas sistēma, kas ļautu apskatīt šāda veida dabas objektus, vizinoties velosipēda mugurā.

Bez minētā iemesla MARA pārstāvji norādīja arī to, ka elektriskie velosipēdi būtu piemērotāks transporta veids izbraucienos pa neasfaltētiem un grūti izbraucamiem ceļiem. Tāpat elektrisko velosipēdu koplietošanas sistēma būtu atbilstoša tiem iedzīvotājiem, kuriem ikdienā jāveic mazākas distances, kas citkārt tiek veiktas ar automašīnu.

Jāpiebilst, ka projekts “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos” tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu 2014. līdz 2020. gada periodam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!