Mobilitāti pilsētā Francija plāno saistīt ar lidojošajiem taksometriem

Mobilitāti pilsētā Francija plāno saistīt ar lidojošajiem taksometriem

Tuvākajos gados Francija nolēmusi krietni uzlabot pilsētas un gaisa satiksmes mobilitāti. Šo mērķi plānots sasniegt ne vien ar ierastajiem satiksmes un pilsētvides infrastruktūras uzlabojumiem, bet gan supertaksometra izveidi. Līdz 2024. gadam Francija kopā ar gaisa satiksmes kompāniju “Airbus” plāno savus vasaras Olimpisko spēļu viesus pārsteigt ne vien ar grandiozajiem sporta svētkiem, bet gan regulāru satiksmi lidojošu taksometru izpildījumā.

2024. gads Francijā tiks atzīmēts kā vasaras Olimpisko spēļu laiks. Nenoliedzami, šāda notikuma ietvaros svarīga ir ne vien pati spēļu norise, bet arī mobilitāte. Kā uzskata Francijas varasiestādes un Airbus – ielu atbrīvošana no “parastajiem” taksometriem un tā vietā regulāras gaisa satiksmes izveide gan Olimpisko spēļu laikā, gan pēc tām būs īsti vietā un laikus nogādās visus interesentus uz spēļu norises vietām. Konkrētāk, ar lidojošo taksometru palīdzību pasažierus plānots nogādāt no Šarla de Golla lidostas uz Parīzes centru.

Lai nokļūšana galapunktā būtu pēc iespējas mobilāka, lidojošie taksometri varētu kursēt ik pa sešām minūtēm.

Norādīts, ka lidojošo taksometru izveides mērķis ir radīt ne vien nākotnes pilsētniekiem tik ļoti nepieciešamās mobilitātes iespējas, bet arī izveidot integrētu vērtību ķēdi, kāda nepieciešama gaisa satiksmes transportam mūsdienās. Zema augstuma gaisa satiksmes vadība, pilsētu integrācija un plānošana, gan fiziskā, gan digitālā infrastruktūra, kā arī pasažieru interakcija – šie un citi aspekti mūsdienās kļūst aizvien noteicošāki gaisa transporta izveidē.

Kaut arī lidojošo taksometru koncepts varētu šķist visai iespaidīgs un izteiktas nākotnes vēsmas nesošs, tā radītājiem nākas lauzīt galvu, sastopoties ar virkni problēmu. Piemēram, cik pasažieru šis transportlīdzeklis varētu pārvadāt, cik ilgi varētu izturēt lidaparāta baterijas, nemaz nerunājot par kādiem testa lidojumiem. Kaut arī šķēršļu vēl pietiekoši daudz, Francijai ir vairāk kā pieci gadi to atrisināšanai, domājams, tehnoloģiju attīstība to tikai sekmēs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!