Masks nākamgad atklās pirmo tuneli satiksmei zem pilsētas

Masks nākamgad atklās pirmo tuneli satiksmei zem pilsētas

Uzņēmums “The Boring Company” ar Īlonu Masku (Elon Musk) priekšgalā jau labu laiku ne tikai aktīvi darbojas Marsa iekarošanas un autoindustrijas jomā, bet arī meklē veidus, kā padarīt dzīvi pilsētā ērtāku un mobilāku. Šajā sakarā Masks jau pāris gadus strādā pie īpašu tuneļu izveides, kas krietni atvieglotu satiksmi pilsētā un ļautu izvairīties no tik kaitinošajiem sastrēgumiem. Pirmais šāds tunelis komerciālai lietošanai tiks atklāts jau nākamgad.

Kā vēsta britu laikraksts “The Independent” – nākošajā gadā Lasvegasā publiskai lietošanai tiks atklāts pirmais The Boring Company veidotais tunelis satiksmei zem pilsētas. Tā radīšanas mērķis primāri ir atvieglot satiksmi pilsētā. Konkrēti Lasvegasā, pārvietojoties pa pazemes tuneli, varēs ātri, bez nīkšanas sastrēgumos nokļūt bieži apmeklētajā konferenču centrā. Īlons Masks cer, ka tunelis Lasvegasā pilnībā sāks funkcionēt 2020. gadā un būs daļa no vairākiem pazemes tuneļu tīkliem nākotnes pilsētā. Viņš piebilst, ka šobrīd lielo pilsētu realitāte esot tāda, ka centieni atrisināt satiksmes problēmas neesot veiksmīgi, un, ja nemēģināsim ko jaunu, tad mūžīgi saskarsimies ar sastrēgumu radītām problēmām.

Krasi samazinot izmaksas un laiku, kas parasti nepieciešams tuneļu izveidei, The Boring Company apgalvo, ka piedāvā jaunas mobilitātes iespējas, kas netraucē esošajai transporta infrastruktūra. Ideja ir, ka, ja automašīnas vadītājam nepieciešams pārvietoties pa tuneli, tas uzbrauc uz īpašas platformas, kas atrodas brauktuves malā, un nolaižas ar to līdz pazemes tunelim. Mašīnai, atrodoties uz šīs platformas, kustība tiek turpināta pazemes tunelī pa īpašām elektriskajām sliedēm, pārvietojoties līdz pat 250 km/h. Atkarībā no galamērķa atrašanās, automašīnas vadītājs uzbrauc virszemē un izmantoto platformu atstāj atkal brauktuves malā, kur to braukšanai tunelī var lietot nākošais autovadītājs.

Svarīgi piebilst, ka šāda veida pazemes tuneļi būs paredzēti tikai elektriskajām automašīnām, lai tunelī neiekļūtu toksiski izgarojumi.

Norādīts, ka līdz šim šāds pazemes tunelis izmantots testa nolūkiem. 2018. gadā uzņēmums atklāja 1,6 km garu pazemes tuneli, kas izmaksāja 10 miljonus dolāru. Tas ir būtiski lētāk, salīdzinot ar citu uzņēmumu radītiem tuneļiem, kuru izmaksas par 1,6 km sasniedz pat vienu miljardu dolāru.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!