Nākamvasar arī elektrisko skrejriteņu braucējiem būs jāievēro īpaši noteikumi

Nākamvasar arī elektrisko skrejriteņu braucējiem būs jāievēro īpaši noteikumi

Šī vasara ne vien pasaules, bet arī Latvijas pilsētu ielās iezīmē būtisku tendenci – strauji palielinājies to satiksmes dalībnieku skaits, kas mobilitātes nolūkos izvēlas elektriskos skrejriteņus. Ņemot vērā to, ka šādu transportlīdzekli lielākiem vai mazākiem izbraucieniem izvēlas aizvien biežāk un nereti pārvietošanās ar to kļuvusi nedroša gan pašam braucējam, gan arī citiem satiksmes dalībniekiem, drīzumā nolemts piemērot atbilstošus noteikumus elektrisko skrejriteņu izmantošanai.   

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Satiksmes ministriju uzsākusi darbu pie normatīvo aktu projekta izveides, kas jau nākamajā sezonā būs aktuāla visiem tiem, kas izvēlēsies pārvietoties ar elektrisko skrejriteni. Kā norādījis CSDD pārstāvis Jānis Aizpors – jaunajos noteikumos tikšot iekļauti nosacījumi gan par elektrisko skrejriteņu vietu satiksmē, to aprīkojumu, gan arī principi, kas jāievēro, atrodoties ar šo transportlīdzekli uz ceļa.

Pašreiz jau tiek apsvērts, ka ar elektrisko skrejriteni ceļu satiksmē varēs piedalīties vismaz 14 gadus sasniedzis braucējs. Katram, kura vecums nepārsniedz 18 gadus, pārvietojoties ar šo transportlīdzekli, būs nepieciešama velosipēda vadītāja apliecība.

Tiek spriests, ka maksimālais ātrums braukšanai ar elektriskajiem skrejriteņiem būs 20km/h.

Ar tiem primāri varēs pārvietoties pa velosipēdiem paredzētu infrastruktūru. Taču vietā, kur tāda nav paredzēta, varēs vizināties arī pa ietvi ar ātrumu, kas nav lielāks par 6km/h, netraucējot gājējus. Atsevišķos gadījumos izbraukšana ar skrejriteni būs atļauta arī uz brauktuves.

Jau tagad skaidrs, ka pasažieru pārvadāšana ar elektrisko skrejriteni būs aizliegta. Tāpat līdzīgi kā, pārvietojoties ar automašīnu, skrejriteni nevarēs vadīt, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles.

Jāpiebilst, ka līdzīgi noteikumi visiem tiem, kas mobilitātei izmanto elektrisko skrejriteni, izstrādāti arī vairākās citās valstīs, uz kuru pamata nu tādi tiks izstrādāti arī Latvijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!