Nākošā gada beigās pasaulē būs jau pieci miljoni elektromobiļu

Nākošā gada beigās pasaulē būs jau pieci miljoni elektromobiļu

Atbilstīgi Zviedrijas kompānijas EV-Volumes prognozēm, 2018. gada beigās pa pasaules ceļiem brauks jau pieci miljoni elektromobiļu. Interesi par šiem transporta līdzekļiem lielā mērā raisa virknes pasaules valstu atbalsta pasākumi, kā arī konkurence autoražotāju starpā, raksta britu izdevums Guardian.

Kā norāda EV-Volumes, kas specializējas elektromobiļu tirgus analīzē, lielākais šo automašīnu tirgus tāpat kā līdz šim būs Ķīna. Šīs Āzijas lielvalsts valdība īsteno plašus elektromobiļu iegādes atbalsta pasākumus, cenšoties šādi samazināt CO2 daudzumu atmosfērā. Tieši uz Ķīnas tirgu arī ir orientēts autoražotājs Toyota, kurš sola 2025. gadā pilnībā pārtraukt automašīnu ar iekšdedzes dzinējiem ražošanu. Vēl pirms tam par līdzīgiem plāniem ir paziņojuši tādi autoražotāji kā Volvo un Jaguar.

Toyota plāno līdz 2030. gadam pārdot miljonu elektromobiļu, savukārt Volkswagen uzskata, ka tai šo rādītāju izdosies sasniegt jau 2025. gadā. Vēl viens liels autoražotājs, BMW, savukār sola līdz 2025. gadam laist klajā 12 jaunus elektromobiļu modeļus, teikts publikācijā.

Tajā pašā laikā, neraugoties uz iespaidīgajiem elektromobiļu pārdošanas apjomu pieaugumiem, to kopējā daļa pasaules tirgū pagaidām joprojām ir niecīga.

Tā šogad pasaulē ir pārdots viens miljons elektromobiļu un hibdrīautomobiļu, kurus iespējams uzlādēt ar strāvu, kas ir ļoti maz, salīdzinot ar 80 miljoniem standarta automašīnu un iekšedzes dzinējiem, kas nozīmē – elektromobiļu daļa kopējā automašīnu tirgū ir tikai 1,25%.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!