Norisināsies seminārs - darbnīca par jaunām mobilitātes iespējām

Norisināsies seminārs - darbnīca par jaunām mobilitātes iespējām

Mobilitātes iespējas, kas paredz ātri un ērti nokļūt nepieciešamajā vietā, svarīgas ir katram iedzīvotājam. Ņemot vērā apstākļus, piemēram, iedzīvotāju skaita samazinājumu laukos, sabiedriskā transporta pakalpojuma mazināšanos atsevišķās teritorijās, kā arī tūrisma attīstību, ir laiks domāt par Latvijai netradicionālākiem risinājumiem. Tieši tāpēc ikviens, kam aktuālas ir jaunas mobilitāte iespējas, aicināts apmeklēt  šai tēmai veltītu īpašu semināru.

Apzināt jaunus mobilitātes risinājumus Latvijā, kā arī modelēt pašam savus, būs iespēja ikvienam 16. oktobrī Līgatnē, viesnīcas “ZEIT” telpās, piedaloties seminārā – darbnīcā “Jauni mobilitātes risinājumi: idejas, iespējas un izaicinājumi”. Tajā tiks apskatītas tādas tēmas kā:

  • velo infrastruktūra;
  • transporta pieejamības nodrošināšanas un pasažieru pārsēšanās punkti;
  • videi draudzīga transporta jomas attīstība;
  • elektromobilitāte;
  • mazāk zināmie elektrisko skrejriteņu pielietojuma veidi;
  • pakalpojuma "transports pēc pieprasījuma" pilotprojekts Vidzemē;
  • sabiedriskā transporta pārklājums - tagad un nākotnē;
  • Vidzemes plānošanas reģiona aktivitātes mobilitātes jomā līdz 2021.gadam.

Savukārt pasākuma otrajā daļā būs iespēja praktiski modelēt mobilitātes attīstības scenārijus mazāk apdzīvotās vietās “Kā iedzīvotāji varētu ērti un videi draudzīgi pārvietoties ārpus lielajām pilsētām?”.

Pasākumam iespējams reģistrēties šeit līdz 11. oktobrim plkst. 14:00.

Jāpiebilst, ka seminārs - darbnīca “Jauni mobilitātes risinājumi: idejas, iespējas un izaicinājumi” norisinās projekta “MARA” ietvaros. Šī projekta ietvaros plānots arī testēt e-velosipēdu sistēmu lauku reģionos tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem gan pārvietošanās nolūkos, gan arī nelielu kravu pārvadājumiem. Šobrīd plānots sistēmu izmēģinājuma režīmā testēt vienā vai divās vietās Vidzemē. Konkrēta vietu izvēle notiks pēc priekšizpētes veikšanas. Liels uzsvars tiks likts uz lietotāju atsauksmēm par izveidoto sistēmu, lai turpinātu pakalpojuma piedāvāšanu arī pēc projekta ieviešanas beigām. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!