Pētījums: Robomobiļu izstrādei jau iztērēti vismaz $80 miljardi

Pētījums: Robomobiļu izstrādei jau iztērēti vismaz $80 miljardi

ASV Brukinga institūts aprēķinājis, cik lieli līdzekļi pasaulē kopumā līdz šim iztērēti robomobiļu izstrādei, vēsta izdevums Electrek.

Institūta pētnieki izanalizējuši kopumā 160 darījumus, starp kuriem ir kā investīcijas robomobiļu izstrādē, tā dažādi partnerības līgumi un kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumi. Apkopoti dati ļauj uzskatīt, ka summārās investīcijas sasniegušas 80 miljardus ASV dolāru. Jāpiebilst, ka pētījuma laikā izmantoti vienīgi dati no publiski pieejamiem avotiem, kamdēļ var pieņemt, ka faktiskās investīcijas ir vēl lielākas.

Šādi iespaidīgi ieguldījumi, pēc institūta analītiķu domām, saistāmi vispārējo bumu mākslīgā intelekta (AI) jomā. Daudziem uzņēmumiem AI ir pašlaik galvenais orientieris, bet bezpilota automobiļi tiek uzskatīti par ideālu un saprotamu objektu AI praktiskai pielietošanai. Kā norāda eksperti, robomobiļu izstrādes gaitā ir izveidojusies sadarbība starp tradicionālajiem autoražotājiem, tehnoloģiju kompānijām, kā arī iekārtu un skaitļošanas jaudu piegādātājiem.

Katrā no šīm jomām par tirgus līderēm cenšas kļūt uzreiz vairākas kompānijas, kuras visas investē automašīnu AI attīstībā, lai neatpaliktu no konkurentiem.

Tādiem uzņēmumiem kā Google vai Uber tas ir kārtējais tehnoloģiju projekts, kas var kļūt par lielas peļņas avotu. GM un Ford tā ir dabiska autoindustrijas evolūcija. Šo kompāniju vajadzībām savukārt sāk pielāgoties iekārtu ražotāji, tādi kā Bosch. Nvidia un Intel, kuriem nākas investēt speciāli robomobiļiem nepieciešamu procesoru, videokaršu, utt., ražošanā, un investīciju apjoms aug kā lavīna, pie kam šī izaugsme turpināsies, teikts rakstā.

Jāpiebilst, ka lai arī kompānijas min dažādus termiņus, kad uz koplietošanas ceļiem varētu parādīties bezpilota automašības, runa gandrīz vienmēr ir par tikai dažiem gadiem. Tā vairākums autoražotāju orientējas uz laiku starp 2020. un 2022. gadiem. Piemēram, Volvo un NVIDIA pilnībā bezpilota automašīnu sola līdz 2021. gadam, Hyundai – 2022. gadā, utt.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!