Radītas gudrās riepas, kas ar 5G palīdzību informēs par ceļa kvalitāti

Radītas gudrās riepas, kas ar 5G palīdzību informēs par ceļa kvalitāti

5G tehnoloģija sniedz būtisku potenciālu jaunu risinājumu radīšanā, tostarp viedo rīku un gudrās komunikācijas attīstībā. Jaunās paaudzes tīkla iespējas sava biznesa paplašināšanā izmantojis arī Itālijā bāzētais uzņēmums “Pirelli”, kas kļuvis par pirmo riepu ražotāju pasaulē, radot 5G riepas, kas, pateicoties tajās iebūvētajiem sensoriem, spēj uztvert informāciju par brauktuvi un tās kvalitāti.

Pēc uzņēmuma publicētās informācijas – aizvadītajā nedēļā itāļu riepu ražotājs “Pirelli” prezentēja jaunākās paaudzes riepas, kas savas īpašās funkcijas var pierādīt savienojumā ar 5G tīklu. Lai parādītu šo gudro riepu funkcijas realitātei pietuvinātos apstākļos, ražotājs veica arī nelielu paraugdemonstrējumu. Tā laikā tika pierādīts, kā transportlīdzeklis, kas aprīkots ar gudrajām riepām un tajās esošajiem sensoriem, savienotiem ar 5G tīklu, spēj laikus brīdināt par iespējamu akvaplanēšanas risku.

Paraugdemonstrējuma laikā tika parādīts, ka Pirelli radītais risinājums spēj viena acu mirkļa ātrumā informēt par akvaplanēšanas risku uz ceļa.

Riepa ir vienīgais kontakta punkts starp transportlīdzekli un ceļu, un, pateicoties Pirelli pilnveidotajai tehnoloģijai un 5G tīklam, tā spēj sazināties ar transportlīdzekli, vadītāju un citiem auto un ceļu uzturēšanas dienestiem. Pirelli gudrās riepas, kas aprīkotas ar iekšējiem sensoriem, turpmāk piegādās automašīnai datus par riepas modeli, nobrauktajiem kilometriem, dinamisko slodzi un iespējamām bīstamības situācijām uz ceļa seguma, ko rada gan ūdens klātbūtne, gan slikta saķere. Šī informācija ļaus automašīnai pielāgot vadības un braukšanas palīdzības sistēmas, ievērojami uzlabojot drošības, komforta un veiktspējas līmeni. Turklāt šī informācija tiks sniegta arī citām automašīnām, kas pārvietojas pa konkrēto brauktuvi, un attiecīgā ceļa infrastruktūras uzturētājiem.

Ražotājs norāda, ka šāda veida gudro riepu radīšana - to aprīkošana ar iekšējiem sensoriem savienojumā ar 5G tīklu, ir plats solis autonomas braukšanas sistēmu un nākotnes mobilitātes risinājumu attīstībā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!