Rallija trasē skaļi sevi sāk pieteikt arī elektromobiļi

Rallija trasē skaļi sevi sāk pieteikt arī elektromobiļi

Auto rallija azarta un adrenalīna pilno gaisotni pierasts saistīt ar mūsdienās jau par klasiku kļuvušu automobiļu rūkoņu, ko dzen uz priekšu piedzīvojumu kārs autovadītājs, un kā nu kuru reizi - benzīns vai dīzeļdegviela. Taču arī auto rallijs iet līdzi laikam, un tieši šobrīd trasēs Latvijā sacensību “E- Rallye Baltica 2019” ietvaros skaļi (šoreiz vairāk pārnestā nozīmē) sevi pieteikuši arī elektromobiļu vadītāji.

Šonedēļ, no 23. līdz 26. jūlijam, norisinās Vācijas elektromobiļu rallijs “E- Rallye Baltica 2019”. Lai gan šķiet, ka iespēja klātienē vērot šīs, domājams, unikālās sacensības, sniegta Vācijas iedzīvotājiem, tā nebūt nav. Rallija viens no posmiem ved cauri virknei Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu, ko ar saviem elektriskajiem spēkratiem mēro rallija dalībnieki no Vācijas.

Sacensību galvenais mērķis šoreiz ir novērtēt elektromobilitātes iespējas Latvijā.

Tāpat rallija ietvaros plānots atklāt vairākus elektrisko transportlīdzekļu uzlādes punktus.

23. jūlijā – rallija pirmajā dienā - “E- Rallye Baltica 2019” dalībnieki viesojās Bauskā. Nākošajās dienās maršruts veda caur Bausku, Cēsīm un Rīgu, taču sacensību noslēdzošajā dienā, 26. jūlijā, Vācijas elektromobiļu vadītāji finišē Jūrmalā, AS “Latvenergo” Elektrum Energoefektivitātes centrā. Būtiski, ka katrā no augstāk minētājām Latvijas pilsētām, kur viesojās rallija dalībnieki, ikviens interesents varēja klātienē apskatīt gan elektromobiļus, gan arī tikties ar pašiem braucējiem.

Kā norādījis Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības pārstāvis Arnis Bergs – kopumā rallijā dalību pieteikuši 23 Vācijas braucēji. Elektromobilitātes iespējas lielākoties tiks novērtētas ar dažādiem Tesla modeļiem, piemēram, “Tesla Model S”, “Tesla Model X” un “Tesla Model 3”. Taču trasē dosies arī tādi elektromobiļi, kas pārstāv Renault, Audi un Hyundai zīmolus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!