Satiksmē parādīsies pirmais pašbraucošais tramvajs

Satiksmē parādīsies pirmais pašbraucošais tramvajs

Plānots, ka Siemens kopā ar ViP Verkehrsbetrieb Potsdam testa režīmā palaidīs pasaulē pirmo autonomo tramvaju, lai pārbaudītu tā spējas un kapacitāti reālā satiksmē. Šī viedā transportlīdzekļa ugunskristības notiks jau šonedēļ – no 18. līdz 21. septembrim, kur sešu kilometru maršrutā gudrais tramvajs iepazīs Vācijas pilsētas Potsdamas satiksmi.

Šis eksperimentālais, ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju apveltītais transportlīdzeklis aprīkots ar vairākiem lāzeru, radaru un kameru sensoriem, kas kalpo kā transporta “digitālās acis”. Tās notver citus apkārt esošos tramvajus un citus satiksmes dalībniekus. Tajā pašā laikā sarežģīti algoritmi darbojas kā “smadzenes”, kas interpretē un novērtē dažādās satiksmes situācijās iegūtos datus. Dati vēlāk noder, veicot prognozi šo situāciju attīstībai.

Mākslīgā intelekta vadīts, tramvajs spēj reaģēt un atbilstoši rīkoties, sastopoties ar tramvajiem domātiem signāliem, apstājas tramvaja pieturās, kā arī reaģē uz tādiem draudiem kā gājēji un citi transportlīdzekļi.

Siemens Mobility izpilddirektore Sabrina Sūzana (Sabrina Soussan) norāda, ka autonomais tramvajs savā attīstības stadijā jau ir spējīgs apgūt visai sarežģītas darbības, piedaloties reālā ceļu satiksmē. Runājot par viedo transportlīdzekļu attīstību kopumā, Siemens Mobility izpilddirektore uzsver, ka jāpadara inteliģenta arī visa satiksmes infrastruktūra kopumā. Tādā veidā tiks veicināta pieejamība un drošība gan vietējos, gan garākos braucienos.

Eksperimentālais tramvajs, ko izmanto, lai demonstrētu autonomo braukšanu, nav paredzēts komerciālām darbībām. Pašreizējā projekta mērķis ir identificēt tehnoloģiskās problēmas, kas saistītas ar autonomu braukšanu reālos apstākļos. Tālākā gaita paredz risinājumu izstrādi un pārbaudi, cenšoties panākt to, ka pašbraucošais tramvajs satiksmē iekļaujas vēl augstākā līmenī, tādējādi pamazām ieņemot līdz šim kalpojušo cilvēku vadīto līdzinieku vietu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!