Rēzeknē sāk kursēt videi draudzīgāks sabiedriskais transports

Rēzeknē sāk kursēt videi draudzīgāks sabiedriskais transports

Elektriskie transportlīdzekļi lēnām kļūst par aizvien nozīmīgāku daļu Latvijas satiksmē un transporta nozarē kopumā. Pašreiz šāda veida transportlīdzekļu pieaugums lielākoties manāms vieglo auto nozarē, taču arī sabiedriskā transporta jomā vērojamas šādas, tādas pārmaiņas videi draudzīgākā virzienā. Piemēram, Rēzeknē nupat sācis kursēt pirmais elektriskais autobuss.

Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā viens no mērķiem ir satiksmē integrēt videi draudzīgākus sabiedriskos transportlīdzekļus. Pie šī mērķa izpildes tiek aktīvi strādāts – to pierāda fakts, ka jau vairākās Latvijas pilsētās, piemēram, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Jūrmalā un citās tiek īstenots projekts par jauna sabiedriskā transporta – elektrisko autobusu - tīkla izveides. Šajā ziņā Rēzekne ir tikusi vistālāk, kļūstot par pirmo no projektā iesaistītajām pilsētām, kur satiksmē iekļauts elektriskais autobuss. Sagaidāms, ka tuvākajā laikā tam pievienosies vēl trīs elektriskie spēkrati.

Svarīgi, ka šie elektroautobusi ražoti Čehijas vienā no vadošajām kompānijām “SOR”, kurai ir astoņu gadu pieredze elektrisko transportlīdzekļu jomā un kuras kontā ir 750 saražoti elektroautobusi. To, ka kompānijas ražotie transportlīdzekļi ir uzticami un kvalitatīvi, pierāda ne vien pieredze attiecīgajā jomā, bet arī fakts, ka “SOR” izgatavotie elektriskie autobusi ir veiksmīgi integrēti arī Slovākijas, Vācijas, Šveices un citu Eiropas valstu satiksmē.

Galvenā iezīme, kas šos elektroautobusus atšķir no satiksmē parasti vērojamajiem dīzeļautobusiem, ir dzinējs, kas darbojas ar bateriju palīdzību. “SOR” direktora vietnieks Jindržihs Hudijs atklāj, ka kompānijā izgatavotie elektroautobusi ar vienu uzlādes reizi spējīgi nobraukt aptuveni 150 kilometrus. Tāpat elektriskais autobuss no dīzeļautobusa atšķiras arī ar uzturēšanas izmaksām, kas autobusa elektriskajai versijai ir četras reizes lētāka.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!