RTU doktorants izstrādās risinājumu viedākai dronu satiksmes pārvaldībai

RTU doktorants izstrādās risinājumu viedākai dronu satiksmes pārvaldībai

Laikā, kad dronu parādīšanās debesīs kļūst par teju ikdienu, to izraisītā rūkoņa vairs neliek izbrīnā pacelt galvu pret debesīm, jāsāk domāt par gudriem un efektīviem to pārvaldības trikiem. Zināmi ne mazums gadījumi, kad tie cietuši sadursmē, nekontrolēti ietriecoties viens otrā vai saduroties ar citiem objektiem. Kamēr risinājums šai problēmai pasaulē vēl nav atrasts, RTU doktorants pieņēmis izaicinājumu rīka izstrādei, kas spētu kontrolēt un regulēt šo gaisa transportlīdzekļu satiksmi.

Rūdolfs Rumba ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) viens no pirmajiem diviem industriālajiem doktorantiem, kurš, sadarbojoties ar Latvijas Mobilo telefonu (LMT), studiju gaitā radīs pētījumu par dronu satiksmes pārvaldību. Kā norādījis jaunais zinātnieks – viņš sava promocijas darba ietvaros izstrādās metodi šo bezpilota gaisa transportlīdzekļu savstarpējai saziņai.

Tā būs kā sistēma, kas palīdzēs droniem lidojuma laikā nesadurties, paredzot, kurš no šiem transportlīdzekļiem pacelsies gaisā pirmais. 

LMT prezidents, runājot par sadarbību ar jaunajiem zinātniekiem – RTU industriālajiem doktorantiem, uzsvēra, ka tādā veidā studentam tiek dota iespēja radīt risinājumu, kuram ir ne vien teorētisks, bet arī praktisks pielietojums. Šāda doktorantu un uzņēmumu zināšanu un prasmju pielietošana kopēja mērķa vārdā, pēc LMT prezidenta domām, ievērojami palielinās Latvijas un Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, produktivitāti un ietekmi pasaulē.

Jāpiebilst, ka programma “industriālais doktorants” ir nesen radīta iespēja tieši RTU doktorantūras studentiem, kuri savu promocijas darbu ietvaros izstrādā risinājumu, kas nepieciešams dažādos uzņēmumos inovāciju jomā. Pagaidām šīs programmas ietvaros sadarbība izveidota ar LMT, taču RTU cer, ka nākošo piecu gadu laikā vēl citi doktoranti savus risinājumus izstrādās kopsolī ar vēl citiem Latvijas uzņēmumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!