RTU studenti būtiski papildinājuši Waze sniegtās iespējas

RTU studenti būtiski papildinājuši Waze sniegtās iespējas

Aplikāciju Waze drošākam un ērtākam braucienam izmanto virkne autovadītāju. Bez navigācijas iespējām lietotne sniedz arī daudzpusīgu satiksmes informāciju, piemēram, par sastrēgumiem, avārijām, policijas klātbūtni, brīdina par fotoradaru esamību. Kaut arī Google Maps piedāvāto iespēju ziņā šajā jomā min stipri uz papēžiem, sagaidāms, ka tuvākajā laikā Waze tiks pie virknes papildinājumu, kas lieti noderēs gan lielas steigas, gan ziemas apstākļos.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bakalaura programmas 3. kursa studenti studiju ietvaros “Latvijas Dzelzceļa” un “Latvijas autoceļu uzturētāja” vajadzībām izveidojuši vairākus IT risinājumus, papildinot navigācijas aplikācijas Waze iespējas. Tiek norādīts, ka jau drīzumā Waze lietotāji varētu sagaidīt virkni informatīvu un braucienam noderīgu papildinājumu mobilajā lietotnē. Piemēram, laicīgus paziņojumus par slēgtām dzelzceļa pārbrauktuvēm un brīdinājumus par apgrūtinātu braukšanu, kas ietver kā informāciju par remontdarbiem, tā apledojušiem ceļiem.  

Kā norādījusi RTU Ārējās komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Gundega Preisa –

studentu izveidotā sistēma sniegs iespējas kā “Latvijas Dzelzceļam”, tā “Latvijas autoceļu uzturētājam” sūtīt datus, kas lieti noderēs autovadītājiem, gan drošības nolūkos, gan plānojot maršrutu.

No “Latvijas Dzelzceļa” puses tā būs informācija par, piemēram, par slēgtām dzelzceļa pārbrauktuvēm, dodot iespēju autovadītājam vajadzības gadījumā laikus mainīt maršrutu un lieki negaidīt, kad garais preču vilciens būs atstājis pārbrauktuvi. Turpretī “Latvijas autoceļu uzturētājam” būs iespējams informēt par ceļa posmiem, kur satiksme ir palēnināta, norisinās remontdarbi, kā arī laikapstākļu dēļ apgrūtināta braukšana.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!